15.04.2021

Popularne rodzaje odkurzaczy, czyli co wybrać?

Obecnie w sklepach dostępnych jest kilka rodzajów odkurzaczy. Warto wybrać dla siebie taki model, który odpowiada indywidualnym potrzebom, jest funkcjonalny i dobrze sprawdzi się w różnych sytuacjach. Przedstawiamy cztery najpopularniejsze typy odkurzaczy.

Odkurzacz tradycyjny workowy

Klasyczny odkurzacz workowy to sprzęt znany od wielu lat. Oczywiście obecne odkurzacze są nowocześniejsze niż modele sprzed dekady lub dwóch, jednak ogólna zasada sprzątania nie zmieniła się. Odkurzacz workowy jest wciąż najczęściej spotykanym w gospodarstwach domowych i jest on wyposażony w worek, do którego przedostają się wszelkie zanieczyszczenia, kurz i pyły. Oczywiście worki należy cyklicznie wymieniać. Można znaleźć modele z workami papierowymi, tekstylnymi lub wielorazowymi. Warto zwrócić uwagę na to, ile kosztuje pojedynczy worek do odkurzacza, aby obliczyć późniejsze koszty. Tradycyjne odkurzacze workowe są stosunkowo tanie, a także charakteryzują się raczej cichą pracą. Różnorodne modele odkurzaczy (nie tylko tych tradycyjnych) można znaleźć na stronie: https://morele.net/kategoria/odkurzacze-271/

Odkurzacz bezworkowy

Odkurzacze bezworkowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są preferowane przez alergików. W takim modelu odkurzacza znajduje się specjalny pojemnik, do którego wpadają wszystkie zanieczyszczenia. W tym wypadku nie ma konieczności kupowania nowych worków, ani opróżniania starych, jednak po każdym użyciu trzeba wyrzucić śmieci - wystarczy umieścić pojemnik nad śmietnikiem, otworzyć pokrywę i wszystko wypadnie do kosza. W takim odkurzaczu należy dodatkowo wyczyścić filtr lub opłukać go pod bieżącą wodą - w zależności od zaleceń producenta. Odkurzacze bezworkowe są droższe niż te tradycyjne, co może być ich wadą. 

Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Odkurzacze automatyczne zyskują coraz większą przychylność użytkowników i pojawiają się w wielu polskich domach. Takie odkurzacze jeżdżą samodzielnie, zbierając kurz i śmieci, a niektóre modele mają nawet funkcje mopowania. Warto pamiętać o tym, że robot sprzątający sprawdzi się tylko w tych pomieszczeniach, gdzie na podłogach nie jest poustawiane zbyt wiele mebli i innych sprzętów (na przykład dziecięcych zabawek, kocyków i innych). Taki odkurzacz można włączyć ręcznie lub zaprogramować z poziomu smartfona, a następnie wyjść z domu. Oczywiście modele automatyczne są zdecydowanie najdroższe, jednak także najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne. 

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie