26.08.2014

Porwanie w Olecku

Porwał dziewczynę, wrzucił do bagażnika i uciekał przed policją.

Oleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności 20-letniej kobiety. Krzysztof C. przy użyciu siły fizycznej wrzucił swoją ofiarę do bagażnika samochodu, a następnie uciekał ulicami miasta, nie reagując na sygnały policjantów do zatrzymania.

W minioną niedzielę,  kilka minut przed północą oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o porwaniu młodej kobiety. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji.  Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie oraz wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki bmw siłą wrzucił do bagażnika 20-letnią dziewczynę i  odjechał. Policjanci przeszukali najbliższy rejon i na skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Warmińskiej zauważyli samochód sprawcy. Pojazd posiadał widoczne uszkodzenia karoserii. Kierujący na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać. Policjanci podjęli pościg, jednak uciekinier nie reagował na sygnał do zatrzymania. Za miejscowością Wieliczki kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, auto omal nie wypadło z drogi. Samochód obrócił się w przeciwna stronę, a sam kierowca uciekł w pole. Policjanci uwolnili zamkniętą w bagażniku kobietę. Poszkodowana posiadała niewielkie obrażenia w związku z czym udzielono jej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze ustalili, że  podczas ucieczki Krzysztof C. uszkodził dwa zaparkowane samochody osobowe. 

Kilka godzin później policjanci zatrzymali podejrzanego 27-latka. Mężczyzna trafił do  policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Krzysztofowi C. zarzutów pozbawienia wolności i gróźb karalnych. Ponadto funkcjonariusze  wnioskować będą do prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny policyjnego dozoru.

Zgodnie z kodeksem karnym za krótkotrwałe bezprawne pozbawienie wolności  grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.05.2024

Inżynier Budowy

28.05.2024

praca

Dodaj nowe ogoszenie