25.07.2014

Pościg na granicy

Siedmiu nielegalnych migrantów z Wietnamu zatrzymali w czwartek pogranicznicy z Rutki Tartak wspólnie z funkcjonariuszami litewskimi.

Wietnamczyków przewoził obywatel Polski, który nie zatrzymał się do kontroli po stronie litewskiej.

Wczoraj, około godziny 15.00, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak otrzymali zgłoszenie od litewskiej służby granicznej o przekroczeniu litewsko-polskiej granicy przez samochód, który nie zatrzymał się do kontroli. Litwini po swojej stronie próbowali zatrzymać dwa auta – jedno z nich zawróciło tuż przed kontrolą i z dużą prędkością oddaliło się w głąb Litwy, natomiast drugie – citroen C4 picasso – wjechało na terytorium Polski i drogą krajową nr 8 zdążało w kierunku Suwałk.

Patrol litewskiej służby granicznej podjął za uciekinierem pościg. Funkcjonariusze z Rutki Tartak po otrzymaniu informacji o zdarzeniu natychmiast wyjechali naprzeciw, blokując drogę ściganemu pojazdowi drogę ucieczki.

Samochód zatrzymano w Jeziorkach, w gminie Szypliszki.

- Okazało się, że kierowca – obywatel Polski – przewoził 7 obywateli Wietnamu. Zatrzymanych wraz z pojazdem Litwini przekazali funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Ustalono, że 2 obywateli Wietnamu posiada paszporty bez ważnych wiz, natomiast 5 pozostałych cudzoziemców nie posiada żadnych dokumentów informuje kapitan kpt. SG Katarzyna Zdanowicz, Recznik Prasowy 
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nielegalni migranci  po wykonaniu niezbędnej dokumentacji w ramach readmisji zostaną przekazani stronie litewskiej. Kierowca pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy placówki w Rutce-Tartak.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie