27.02.2023

Powiat suwalski. 26-latek kierował samochodem mając trzy promile

Dzięki czujnej i wzorowej postawie mieszkańca powiatu augustowskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za kierownicą audi 26-latek miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo jechał na zakazie, a jego auto nie miało ważnych badań technicznych.

Dyżurny suwalskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu augustowskiego, że  jedzie w kierunku Suwałk za pijanym kierowcą.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadące przed nim audi co chwila „łapie” pobocze, po czym zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Zgłaszający na bieżąco informował dyspozytora numeru alarmowego o trasie przejazdu nietrzeźwego kierowcy. Kiedy auto wjechało na teren powiatu suwalskiego, mundurowi zatrzymali pojazd.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 26-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego. Kierowca nie chciał wysiąść ze swego samochodu i wyraźnie było czuć od niego alkohol. W uchwycie na napoje policjanci zauważyli otwartą puszkę z piwem. Kilka innych puszek i butelek z piwem leżało na fotelu pasażera i na wycieraczce. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Kilka miesięcy temu stracił prawo jazdy za wcześniejszą jazdę po alkoholu i ma zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2025 roku. Jego auto natomiast nie miało ważnych badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. 

Warto przypomnieć, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień.

 

Źródło: KMP w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie