30.06.2014

Próbował furmanką przegonić Kubicę

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali Rajd Polski. Kierowca z Belgii dachował, w Niedźwiedzkich zatrzymano pijanego woźnicę, ale według policjantów – rajd minął spokojnie.

Blisko 100 policjantów z komend powiatowych, miejskich, oddziałów prewencji  oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uczestniczyło w zabezpieczeniu odcinka specjalnego „Wieliczki” w ramach 71 Rajdu Polski.

Tegoroczny 71 Rajd Polski odbywał się od czwartku do niedzieli. W miniony piątek rajdowcy dwukrotnie pokonywali blisko 13-kilometrowy odcinek specjalny „Wieliczki”.  Start odcinka rozpoczynał się w miejscowości Krzyżewko, natomiast meta znajdowała się w Wilkasach. W zabezpieczeniu tej trasy, oprócz kilkudziesięciu oleckich policjantów, wzięli udział funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

- Już o 5.00 rano wszyscy policjanci spotkali się na odprawie służbowej, która odbyła się na terenie oleckiej jednostki. Na miejscu szczegółowo omówiono zadania realizowane dla każdego z patrolu zabezpieczającego na zaporach i punktach blokadowych. Następnie dowódca odcinka wskazał miejsca pełnienia służby wszystkim patrolom od startu aż do mety – relacjonuje sierżant sztabowy Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Policjanci pomagali kibicom i kierowcom płynnie poruszać się po miejscowościach, przez które jechał rajd. Piękna słoneczna pogoda oraz ranga imprezy spowodowała, że duża liczba kibiców dopingowała najlepszych rajdowców świata.

Pomimo wzmożonego ruchu na drogach było spokojnie.

- Na samym odcinku specjalnym około godziny 22.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rajdowca z Belgii. Kierowca w miejscowości Wilkasy na drodze szutrowej w trakcie wyścigu prowadząc forda wypadł z drogi i dachował . 35-letni pilot, także obywatel Belgii, został przewieziony do szpitala w Suwałkach. Po przeprowadzonych szczegółowych badaniach lekarze stwierdzili u niego ogólne potłuczenia ciała – opowiada Sznel.

Ponadto około 21.20 w miejscowości Niedźwiedzkie policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie zatrzymani do kontroli pojazd zaprzęgowy. Woźnicą okazał się 64-letni Kazimierz S., mieszkaniec gminy Wieliczki. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 

 

Czytaj też:

[27.06.2014 r.] Kubica i Hołowczyc przejechali przez Suwałki [ wideo i foto]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie