22.04.2014

Próbował zabić i zabił

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi F. Mężczyzna odpowie za kradzieże, pobicie ze skutkiem śmiertelnym i próbę zabójstwa.

Jak ustalili śledczy, Krzysztof F. w nocy z 27 na 28 sierpnia minionego roku w jednym z mieszkań w Augustowie, wraz z innym mężczyzną, wziął udział w pobiciu Wojciecha K. Bił mężczyznę pięściami. Kopał po głowie i całym ciele oraz podduszał. Wojciech K.  zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Świadkiem tego zdarzenia była Katarzyna B.

Krzysztof F. i jego kompan postanowili „uciszyć” kobietę. Najpierw Krzysztof F. ją brutalnie pobił. Okładał pięściami po twarzy i całym ciele, kopał. Kobieta próbowała uciec do sąsiedniego pokoju. Oprawca jednak ją dopadł. Gdy Katarzyna B. leżała na plecach na podłodze, nadepnął nogą na jej szyję i dusił. Chciał zabić. Gdyby nie interwencja innej osoby, pewnie by mu się to udało.

Kobieta z licznymi obrażeniami miała, między innymi krwiakiem i uszkodzeniem dróg oddechowych, trafiła do szpitala.

Bandyta grasował dalej. Tego samego dnia całkowicie splądrował jedno z mieszkań w Augustowie. Pod nieobecność właścicielki ukradł zamrażarkę, kuchnię gazową z butlą, pralkę i mikrofalówkę. Poszkodowana Diana C. oszacowała straty na około 3500 złotych. Miesiąc wcześniej w tym samym mieszkaniu zniszczył meble należące do tej kobiety.

Bandyta nie zawahał się nawet ukraść pieniędzy zbieranych dla potrzebujących. Z jednej z aptek ukradł skarbonkę z datkami zbieranymi na rzecz Fundacji „Pomóż im” Białostockiego Hospicjum.

Krzysztof F. został aresztowany. Na proces czeka w areszcie śledczym. Grozi mu wieloletnie więzienie. Suwalska Prokuratura przesłała właśnie do Sądu Okręgowego akt oskarżenia.

 

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.72% 4.4819 4.5725
USD 1.76% 4.1058 4.1888
GBP 1.15% 5.0787 5.1813
CHF 0.92% 4.2348 4.3204
07.04.2020

działka ROD Malwa

Dodaj nowe ogoszenie