25.02.2020

Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki. Kibice zrzucili, siatkarze wręczyli i uszczęśliwili [zdjęcia]

Zawodnicy, trenerzy i pracownicy Ślepska Malowu Suwałki odwiedzili wczoraj szpitale i placówki w regionie. Zawieźli tam zabawki – maskotki przyniesione do hali przez kibiców styczniowego meczu PlusLigi z Vervą Warszawa.

Zainicjowana przez siatkarski klub akcja zbiórki pluszaków, które skutecznie pomagają nie tylko odwrócić uwagę najmłodszych od różnego rodzaju sytuacji stresowych związanych z wypadkami, chorobami, ale również ułatwić kontakt ratownikom i służbom medycznym z hospitalizowanym dzieckiem, spotkała się z życzliwym odzewem kibiców. Na parkiecie Suwałki Areny wylądowało kilkaset zabawek.

Dla dzieci udział pożarze, wypadku, przejazd karetką lub sam pobyt w szpitalu to ogromny stres. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywają maskotki, które pozwalają dziecku pokonać lęk przed pozostaniem na oddziale i brakiem obecności rodzica. Pluszaki często pełnią również rolę typowo obrazową – młodzi pacjenci wskazują na bazie maskotek miejsce dolegliwości bólowych. Pluszaki trafiły również do placówek przedszkolnych i wychowawczych.

W poniedziałek, 24 lutego siatkarze, szkoleniowcy oraz pracownicy administracji klubu, podzielili się na grupy, które odwiedziły następujące placówki:  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie,  w Suwałkach, Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Szkołę Podstawową nr 7 i  Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach  oraz  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach.

- Dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom siatkówki za czynny udział w akcji i bardzo ciepłe przyjęcie w dniu przekazywania pluszaków. Niech piękno sportu pomaga łączyć ludzi w różnych sytuacjach życiowych i zawsze daje iskierkę nadziei na lepszą przyszłość! #RazemMożemyWięcej – komunikuje Ślepsk Malow Suwałki.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.08.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.5145 4.6057
USD 0.33% 4.1793 4.2637
GBP 0.08% 5.1377 5.2415
CHF 0.24% 4.2741 4.3605
07.04.2020

działka ROD Malwa

Dodaj nowe ogoszenie