23.03.2020

Siódmy zakażony koronawirusem w Podlaskiem. Wrócił z USA, przebywa w szpitalu

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym – siódmym – potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.

To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego. Wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych, jest hospitalizowany. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności pacjenta.

Jak dotąd, zakażeni w naszym województwie to mieszkańcy tylko dwóch powiatów - białostockiego i łomżyńskiego. Pacjentem "zero" w Podlaskiem jest 35-letni muzyk spod Białegostoku, który wrócił z koncertów w zachodniej Europie, a teraz jest leczony w białostockim szpitalu. Drugi zarażony to jego nieletnie dziecko, które przebywało  w kwarantannie domowej. Trzecia osoba to kobieta w sile wieku również z powiatu białostockiego, która wróciła z Wielkiej Brytanii. Czwarty i piąty to mężczyźni w sile wieku - ten z powiatu białostockiego, wrócił do kraju z Gruzji i jest hospitalizowany, a z łomżyńskiego przebywa w kwarantannie domowej. Także z powiatu łomżyńskiego pochodzi szósta zarażona osoba - kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie przebywa w kwarantannie domowej.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Źródło: PUW

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.4871 4.5777
USD 0.07% 4.0963 4.1791
GBP 0.30% 5.0822 5.1848
CHF 0.75% 4.2445 4.3303
01.04.2020

Praca na obwodnicy

Dodaj nowe ogoszenie