31.01.2015

Ślubowanie pograniczników. Prawie tyle samo kobiet co mężczyzn

W piątek w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy oraz wręczenie aktów mianowań na pierwsze stopnie w korpusie chorążych.

Cała grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy - trzynaście funkcjonariuszek i czternastu funkcjonariuszy, 9 lutego wyjedzie do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej, skąd po zdaniu egzaminów, jako kaprale SG, wrócą do Podlaskiego Oddziału i przystąpią do pełnienia służby. Pierwsze doświadczenia zdobywać będą w placówkach na zewnętrznej granicy UE.

- Zanim założyli mundur, wszyscy musieli przejść przez procedurę kwalifikacyjną: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną – podkreśla major Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz,
rzecznik prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Uroczystość odbyła się w asyście rodzin funkcjonariuszy, zaproszonych gości m.in. Wojewody Podlaskiego Andrzeja Meyera, przedstawiciela Prezydenta Miasta Białegostoku Waldemara Pawłowskiego, szefów służb mundurowych województwa podlaskiego oraz kadry kierowniczej POSG.  Ślubowanie od  27 nowo przyjętych funkcjonariuszy przyjął Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik SG Andrzej Rytwiński.

 

 

- To nie ostatnie ślubowanie w tym roku. Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby w roku 2015 w sumie około 80 osób. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby dodaje Zdanowicz.

Był to również wyjątkowy dzień dla absolwentów szkoły chorążych. Akty mianowania na stopień młodszego chorążego odebrało z rąk komendanta oddziału 11 funkcjonariuszy.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.11.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4213 4.5107
USD 0.00% 3.9037 3.9825
GBP 0.00% 4.9412 5.0410
CHF 0.00% 4.1603 4.2443
Dodaj nowe ogoszenie