26.02.2014

Spiesz się do biegu dookoła Wigier

Tylko pół tysiąca osób będzie mogło pobiec w sierpniowych Maratonie Wigry oraz w Pogoni za Bobrem. Warto pospieszyć się z zapisami, bo do udziału zgłosiło się już 200 chętnych.

- W ubiegłorocznej, pierwszej edycji uczestniczyło 330 zawodników – wspomina Krzysztof Gajdziński z biura turystycznego KAYF, organizator imprezy. – Teraz, współorganizujący ją Wigierski Park Narodowy zgodził się zwiększyć limit do 500 osób i ta bariera jest, niestety, nieprzekraczalna. O zakwalifikowaniu się na listę zadecyduje wpłata wpisowego.

Oba biegi zaplanowane są na 23 sierpnia, a już zapisało się na nie około 200 chętnych. Warto wiec pospieszyć się z akcesem, a i stawka wpisowego jest teraz najniższa. Będzie rosnąć im bliżej terminu startu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, bazą imprezy będzie Zespół Szkół w Starym Folwarku. W sumie z rodzinami i kibicami, organizatorzy spodziewają się udziału półtora tysiąca osób. Dla przyjeżdżających z pociechami ponownie zostanie otwarta Strefa Dzieci, w której najmłodsi pozostaną pod opieka animatorek.  

- Nasze zawody nie są typową imprezą masową – przekonuje Krzysztof Gajdziński.  – Ma swoją specyficzną, lokalną atmosferę. Dzięki niej chcemy pokazać piękno Suwalszczyzny i gościnność jej mieszkańców. Wielu z nich ustawiało przy swoich domach wiadra z chłodna wodą i dopingowało biegaczy.

W ubiegłym roku uczestnicy poznali nasz region nie tylko z trasy zawodów. W przeddzień specjalnie dla nich było Ziemniak Party, czyli ziemniaczane przysmaki: babka i bliny litewskie oraz soczewiaki, a w bufetach sękacz, mroisko i kwas chlebowy. Na posiłek regeneracyjny złożyły się chłodnik litewski i kartacze.

- Promujemy zdrowy styl życia, bieganie w pięknych okolicznościach przyrody i ekologię – opowiada Krzysztof Gajdziński. – W zeszłym roku z aprobatą       spotkała się wegańska opcja posiłku. Pakiety startowe wydawaliśmy nie w plastikowych, lecz w ekologicznych, bawełnianych torbach, a oryginalne medale z drewna, każdy inny, wykonał dla nas miejscowy rzemieślnik.    

Najcenniejsze medale w  I edycji wywalczyli zwycięzcy rywalizacji, do której stanęli biegacze dosłownie z całej Polski, a nawet z Londynu. Maraton Wigry na dystansie 42 km wygrał Krzysztof Styczeń z Będzina. Maratończycy pokonali urokliwą, wiodącą wokół jeziora, trudną trasę. Najwięcej problemów mieli na odcinku od Czerwonego Krzyża do Bryzgla, wiodącym nie po płaskiej drodze łączącej te wsie, ale tej bliżej jeziora oraz w Płocicznie w pobliżu jeziora Staw.

Krótszy, 13-kilometrowy dystans biegu Pogoń za Bobrem najszybciej pokonał Andrzej Godlewski z Borawskich. Na  trasie również nie zabrakło kładek, mostków i leśnych ścieżek.  

Portal suwalki24.pl objął patronat nad Maratonem Wigry. Komplet informacji wszyscy miłośnicy biegania znajdą na stronie www.maratonwigry.pl     

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.28.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
27.02.2024

mieszkanie

27.02.2024

SZUKAM PRACY

Dodaj nowe ogoszenie