23.05.2023

Sprawca kilku włamań w Augustowie i okolicach, w tym do plebanii, zatrzymany na gorącym uczynku

Augustowscy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. 60-latek wpadł, bo próbował wejść do mieszkania, gdzie przebywał nastolatek. Mieszkaniec Gołdapi usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem i zarzut usiłowania tego przestępstwa. Jak się okazało, już wcześniej był karany za tego typu zdarzenia.

Dyżurny z augustowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z domów w mieście. Jak ustalili funkcjonariusze, 60-latek po wybiciu szyby, próbował wejść do środka. Nie przypuszczał jednak, że ktoś jest w domu. Przebywający w nim nastolatek o tym, że ktoś wybił szybę w drzwiach balkonowych i próbuje wejść do środka, poinformował telefonicznie swoją mamę. Ta razem ze znajomym ruszyła na pomoc. Spłoszony krzykiem chłopca włamywacz zaczął uciekać, wtedy został zatrzymany przez znajomych właścicielki domu. Straty zostały oszacowane przez właścicieli na kwotę na blisko 30 tysięcy złotych.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni ustalili również, że zatrzymany mieszkaniec Gołdapi może być odpowiedzialny także za inne kradzieże na terenie powiatu augustowskiego. W styczniu ktoś włamał się do plebanii w Augustowie i Sztabinie. Wówczas pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych.

Kolejne włamanie również miało miejsce w maju. Z jednego z domów w mieście zginęły pieniądze oraz biżuteria. W tym przypadku straty oszacowane zostały na blisko 7 tysięcy złotych. We wszystkich tych przypadkach sprawca wchodził do środka wybijając wcześniej szybę. Zabezpieczony przez policjantów  materiał dowodowy umożliwił przedstawienie zarzutów 60-latkowi. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem i 1 zarzut usiłowania tego przestępstwa. Jak ustalili funkcjonariusze, wcześniej był już karany za takie przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają rozszerzenia zarzutów. Decyzją sądu 60-letni mieszkaniec Gołdapi trafił na 3 miesiące  do aresztu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy może ona zostać zwiększona o połowę.

 

Źródło: KPP w Augustowie

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie