25.07.2014

Staroobrzędowcy proszą o pomoc

Potrzebują 30 tys. złotych na dokończenie budowy świątyni w Gabowych Grądach. Obecnie modlą się w domu jednego z mieszkańców.

- To bardzo utrudnia nam sprawowanie w pełni wszystkich Świętych Sakramentów i innych potrzeb religijnych – informuje Duchowny o. Martinijan Jefimow oraz Rada Ogólnego Zebrania Cerkwi Staroobrzędowców. 

Starania o budowę świątyni w Gabowych Grądach trwają już od dwóch lat. W tym roku planowane jest zakończenie prac nad projektem, w kolejnym, być może na wiosnę rozpocznie się budowa kościoła.

Świątynia będzie miała 12 metrów długości, 7 m szerokości i 5 m wysokości. Przewidywany koszt budowy świątyni to około 80 tys. złotych.

- Obecnie zebrane fundusze na budowę świątyni to 50 tys. złotych Potrzebujemy jeszcze, co najmniej 30 tys. zł, by rozpocząć bezproblemowo projekt budowy świątyni. Jak szybko będą kontynuowane prace budowlane będzie zależało od wielu czynników, także od Was drodzy Bracia i Siostry. W tym dziele budowy Cerkwi nie będziemy sami. Będzie z nami Bóg w Trójcy Świętej Jedyny i Święty Mikołaj Arcybiskup z Myry Licyjskiej – Patron naszej Cerkwi – dodaje Jefimow.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie projektu architektonicznego, na pozwolenia: budowlane, przeciwpożarowe, energetyczne, wodociągowe i inne oraz na zakup materiałów budowlanych. Budowa świątyni będzie głównie odbywała się kosztem gospodarczym przy udziale wykwalifikowanej ekipy budowlanej.

Rada Ogólnego Zebrania Cerkwi Staroobrzędowców oraz Duchowny o. Martinijan Jefimow Staroprawosławnej Cerkwi Staroobrzędowców w Gabowych Grądach, zwracają się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wszelką pomoc materialną, która umożliwi nam zrealizowanie projektu. Nr tel. do nastawnika o. Martinijana Jefimowa - 0 603 321 245 Więcej informacji na stronie:

http://staroprawoslawie.pl/kontakt.html  oraz https://wspieram.to/staroprawoslawie

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie