07.09.2018

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Nie dotykajmy szczepionek

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie woj. podlaskiego w terminie 15-19 września z samolotów będą rozrzucane szczepionki przynęty, z zatopioną wewnątrz szczepionką. W okresie 2 tyg. Od wyłożenia szczepionki wskazane jest zachowanie spokoju w lasach i łowiskach oraz obowiązuje zakaz wolnego puszczania psów i kotów.

PrzynÄ™ty majÄ… ksztaÅ‚t stożkowych krążków, koloru brunatnego, o Å›rednicy ok. 4 cm ; gruboÅ›ci ok. 1,5 cm, oraz zawierajÄ… wewnÄ…trz zatopiony plastikowy pojemnik z pÅ‚ynnÄ… szczepionkÄ….

Zrzutem objÄ™te bÄ™dÄ… kompleksy leÅ›ne, pola, łąki, itp, z pominiÄ™ciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych. Nie wolno dotykać szczepionek, ponieważ przynÄ™ty, które byÅ‚y dotykane przez ludzi omijane sÄ… przez lisy.

Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierzÄ…t domowych i innych zwierzÄ…t wolno żyjÄ…cych. W przypadku dostania siÄ™ szczepionki znajdujÄ…cej siÄ™ wewnÄ…trz przynÄ™ty na bÅ‚ony Å›luzowe wzglÄ™dnie na uszkodzony naskórek czÅ‚owieka - należy miejsca te dokÅ‚adnie przemyć wodÄ… z mydÅ‚em, a nastÄ™pnie zgÅ‚osić siÄ™ do lekarza.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.01.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe og³oszenie