23.11.2013

Szybki konkurs na dyrektora Szelmentu

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka w przyszłym roku dość duża modernizacja. Z jego atrakcji w pełni korzystać będzie można teraz zimą i latem. Wcześniej jednak Urząd Marszałkowski szuka osoby, która pokieruje obiektem. Ogłoszono właśnie konkurs na dyrektora tego ośrodka.

- To duże wyzwanie dla kogoś kto ma pojęcie o sporcie, turystyce i rekreacji. Dla kogoś kto jest gotów przyjechać tutaj i poświęcić się pracy nad rozwojem turystyki w naszym regionie - mówił Jarosław Dworzański o potencjalnym kandydacie na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment. Marszałek Województwa Podlaskiego dodawał też optymistycznie, że wierzy, że uda znaleźć się dobrego kandydata. Poprzedni dyrektor Wojciech Szczepkowski przeszedł niedawno na emeryturę. Obecnie ośrodkiem kieruje tymczasowo Janusz Andruczyk, jego dotychczasowy zastępca.

W piątek Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na to stanowisko. Pierwszy warunek, który postawiono kandydatom to dyplom wyższej uczelni. Preferowane kierunki to ekonomia, zarządzanie, prawo lub studia kierunkowe z zakresu sportu i turystyki. Wymagany jest również co najmniej pięcioletni staż pracy. Aplikujący będą musieli przedstawić swoją koncepcję funkcjonowania ośrodka oraz podeprzeć ją znajomością zagadnień związanych ze sportem i rekreacją. Cenne będzie też doświadczenie w kierowaniu pracą zespołową oraz zdolności organizatorskie. 

Osoba, którą wybierze komisja konkursowa może liczy na pensję w granicach około 100 tys. zł rocznie. W zamian za to samorząd wojewódzki będzie oczekiwał reprezentowania zakładu pracy i ponoszenia odpowiedzialności za jego działalność. Nowy dyrektor będzie zarządzał powierzonym mieniem, kierował jego organizacją oraz odpowiadał za finanse.

Chętni na to stanowisko mogą zgłaszać się do 2 grudnia. Ogłaszając nabór na dyrektora WOSiR-u Urząd Marszałkowski zastosował niezwykle krótkie termin których czasie można składać dokumenty aplikacyjne. Kandydaci muszą się śpieszyć, bo mają na to tylko 10 dni od momentu ogłoszenia konkursu. Informację o nim opublikowano w piątek 22 listopada. W podobnym naborze, na stanowisko dyrektora suwalskiego Ośrodka Rehabilitacji samorządowcy przyjęli 30- dniowy okres czasu na składanie dokumentów.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Sparta 1951 Szepietowo


Wigry Suwałki

15.06.2024
16:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.15.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie