06.02.2023

W Przerośli odbywały się ciekawe zajęcia feryjne [zdjęcia]

Gminny Ośrodek Kultury Sportu Turystyki w Przerośli oraz Biblioteka Gminna zorganizowały podczas tegorocznych ferii wiele ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Były wulkany, pływające jajko, sztuczne ognie w płynie oraz deszcz w szklance. Sprawdzono, czego nie lubią balony i jak napompować balon za pomocą sody i octu. Na zakończenie dzieci dostały ozdoby, które podarowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Przeroślanki.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Przerośli, w ramach ferii zimowych zorganizował też wycieczkę do 15. pplot W Gołdapi.. W trakcie zwiedzania jednostki uczestnicy zapoznali się z tradycjami i historią pułku oraz mieli okazję obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu gołdapskich przeciwlotników.

Kolejna wycieczka. Tym razem dzieci miały okazję zwiedzić budynek Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i odrobinę podglądnąć pracę techników kryminalistyki, policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz oglądnąć przebieg szkolenia psów policyjnych.

Dzieci miały okazję zobaczyć proces zabezpieczenia odcisku dłoni, który zostawił jeden z naszych uczestników. Dzieciaki sprawdziły, jak wygląda samochód policyjny "od środka”. Wstąpiły również na chwilę do niebieskiego pokoju.  Padło dużo ciekawych pytań, na które kadra z KMP chętnie odpowiedziała.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Przerośli był zaś wesoło, bajkowo, kolorowo, czyli ferie w bibliotece...

Wierszokleci też poeci...czyli burza mózgów w bibliotece...Udało się stworzyć kilka wierszyków, a reszta młodych twórców...czekała na przypływ weny. Był wyjazd do Kowal Oleckich do kina, były zajęcia muzyczno - wokalne, plastyczno - techniczne, rekreacyjne, gra w piłkę nożną, wyjazd do Strefy Odkrywania i Aktywności SOWA w Suwałkach, eksperymenty - szaleni naukowcy i wiele innych ciekawych zajęć.

 

 

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki; Gminna Biblioteka Publiczna w Przerośli

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie