11.02.2023

Warmińsko-Mazurski Oddział SG. Robert Inglot na emeryturę, nowym komendantem Tomasz Zybiński [foto]

W piątek, 10 lutego w kętrzyńskim zamku odbyło się uroczyste przekazanie-przyjęcie obowiązków na stanowisku Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dotychczasowy Komendant Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot pożegnał się ze sztandarem Oddziału. Nowym szefem W-MOSG został płk SG Tomasz Zybiński, którego przedstawił Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Bajger.

W uroczystości uczestniczyli Błażej Poboży, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski. Przekazanie – przyjęcie obowiązków na stanowisku Komendanta W-MOSG odbyło się również w obecności władz samorządowych Warmii i Mazur, przedstawicieli miasta Kętrzyna oraz szefów instytucji, organów i służb współdziałających Warmii i Mazur, a także dowódców i komendantów jednostek wojskowych. W wydarzeniu uczestniczyła kadra kierownicza W-MOSG oraz przedstawiciele pracowników cywilnych.  

Dotychczasowy Komendant gen. bryg. SG Robert Inglot podziękował wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Słowa podziękowania skierował również do zaproszonych gości, a także dla całej społeczności lokalnej.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Bajger wręczył odchodzącemu na emeryturę szablę oficerską, jako dowód uznania za długoletnią i wzorową służbę Ojczyźnie.

Gen. bryg. SG Robert Inglot od 25 lipca 2017 roku realizował obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 15 maja 2020 roku otrzymał nominacje na stopień generała brygady Straży Granicznej. Po 32 latach służby pożegnał się z mundurem funkcjonariusza Straży Granicznej.

Pulkownik Tomasz Zybiński, którego na stanowisko komendanta W-MOSG powołał z dniem 11 lutego minister spraw wewnetrznych Mariusz Kamiński,  przywitał się z funkcjonariuszami i pracownikami Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z zaproszonymi gośćmi. W trakcie uroczystości odchodzący komendant wręczył emblemat pamiątkowy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nowemu szefowi W-MOSG.

Płk SG Tomasz Zybiński ze Strażą Graniczną związany jest od 1995 roku, kiedy to swoją służbę zaczynał w Bieszczadzkim Oddziale SG. Doświadczenie zawodowe rozpoczął służbą w GPK SG w Korczowej oraz GPK SG w Medyce. Zdobywszy niezbędne umiejętności kolejnym etapem Jego kariery była służba w Wydziale Operacyjno-Śledczym, gdzie za swoje poświęcenie i zaangażowanie został awansowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału. Od grudnia 2014 roku realizował obowiązki służbowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku zastępcy Komendanta Oddziału. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju i Odznaką Straży Granicznej oraz Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej.

Płk SG Zybiński jest zawsze zaangażowany i oddany służbie. W życiu prywatnym pomaga innym i stawia czoła wyzwaniom, co przełożyło się na podjęcie decyzji o zarejestrowaniu się jako dawca szpiku i komórek macierzystych. Kiedy usłyszał, że może uratować drugiego człowieka, bez wahania oddał choremu pacjentowi szpik i podarował mu szansę na nowe życie.

Źródło i fot. W-MOSG

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
21.09.2023

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie