25.02.2020

Wojewódzki finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Michał Haraburda na 3. miejscu

Paweł Borowski, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku zajął pierwsze miejsce w finale wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Zdobył 71 punktów na 100 możliwych.

Konkurs wiedzy rolniczej odbył się we wtorek, 25 lutego w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Nagrody laureatom wręczał m.in. Artur Kosicki Marszałek Województwa Podlaskiego.

Kolejne miejsca w wojewódzkim finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zdobyli: drugie - Adrian Korytkowski z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, trzecie - Michał Haraburda z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach.

Czwarte miejsce przypadło Mateuszowi Brzozowskiemu z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Piąte miejsce zajął Konrad Rafałko z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Marszałek Artur Kosicki gratulując laureatom podkreślał, że w województwie podlaskim, wiodącą gałęzią gospodarki jest właśnie rolnictwo.

- Doskonalenie umiejętności, rozwijanie wiedzy w zakresie rolnictwa jest niezbędne, aby ta gałąź naszej gospodarki nadal rosła w siłę – mówił marszałek –  Gratuluje Wam serdecznie wspaniałego wyniku na etapie wojewódzkim, i życzę zwycięstwa w zmaganiach krajowych.

Laureatem drugiego miejsca Olimpiady Młodych Producentów Rolnych został Adrian Korytkowski uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. To jego pierwszy konkurs. Jak mówił Wrotom Podlasia, zainteresowanie rolnictwem zaszczepili w nim rodzice. Swoją przyszłość wiąże z praca na roli

- Po szkole średniej zamierzam studiować, a następnie przejąć gospodarstwo po rodzicach i rozwijać je – mówił zdobywca drugiego miejsca w konkursie wiedzy rolniczej.

Wojewódzki etap „Olimpiady Młodych Producentów Rolnych” od wielu lat odbywa się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 37 uczniów szkół rolniczych z terenu województwa podlaskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i upominki.

Wicemarszałek Stanisław Derehajło, odpowiedzialny za rolnictwo w zarządzie województwa podkreślał, że rolnictwo to jeden z najpiękniejszych zawodów.

-  Producent rolny to jeden z najlepszych zawodów na świecie. Wiem o tym bardzo dobrze, bo sam jestem rolnikiem – mówił marszałek Derehajło – Macie swój kawałek świata, swój kawałek ziemi. Ale musicie pamiętać, że należy o niego bardzo dbać, bo za kilkadziesiąt lat przekażecie go swoim dzieciom. Dlatego, żeby mądrze gospodarować, należy mieć wiedzę i Wy ja macie.

Teraz laureatów etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych czekają zmagania krajowe. Finał etapu krajowego odbędzie się podczas jubileuszowych XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.

***

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi związanych z problematyką rolniczą. Stanowi to okazję do współzawodnictwa w zakresie szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. W Olimpiadzie mogą brać udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie posiadający lub współgospodarujący w gospodarstwie rolnym. Limit wiekowy uczestników zawiera się w przedziale 16 - 40 lat. Olimpiada przebiega czteroetapowo, począwszy od eliminacji gminnych, później eliminacje szkolne i powiatowe, poprzez finał wojewódzki, a kończąc na Finale Krajowym.

Wrota Podlasia 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.4911 4.5819
USD 0.53% 4.1275 4.2109
GBP 0.72% 5.1152 5.2186
CHF 0.46% 4.2544 4.3404
09.04.2020

Toyota Yaris

Dodaj nowe ogoszenie