16.03.2023

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem z przysięgą żołnierzy suwalskiego pułku

Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych RP zapraszają w dniach 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy.

W województwie podlaskim odbędą się one w Wysokiem Mazowieckiem. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu, o czym w czwartek (16.03) na konferencji prasowej mówili wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz płk Jarosław Kowalewski – szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

- Silna i sprawna armia to nie tylko nowoczesny sprzęt, ale i dobrze wyszkoleni ludzie. Ważne jest, aby z ofertą służby i pracy w wojsku trafiać do jak najszerszych kręgów społecznych, stąd też pomysł na organizację pierwszych tego typu Targów w 16 miastach w kraju - w naszym regionie w Wysokiem Mazowieckiem - mówił wojewoda Bohdan Paszkowski.

W czasie Targów od godz. 10.00 do 18.00 będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP - od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy będzie mógł porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia i profity.

Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli poznać ofertę jednostek i instytucji wojskowych.

Różne ścieżki do służby wojskowej – Ty decydujesz

Podczas Targów w punktach rekrutacyjnych żołnierze WCR z Białegostoku, Łomży, Suwałk i Bielska Podlaskiego odpowiedzą na pytania i wątpliwości, na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań.

Spotykamy się na placu przy Urzędzie Miejskim przy ul. Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem. W sobotę, o godz. 10:00 odbędzie się także uroczystość przysięgi wojskowej żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 14 Suwalskiego Pułku Artylerii Przeciwpancernej i 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego - poinformował płk Jarosław Kowalewski – szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Do dyspozycji uczestników Targów będą przedstawiciele wszystkich jednostek stacjonujących na terenie województwa podlaskiego.

- Osobom zainteresowanym polecam zabrać ze sobą na Targi dowód osobisty, świadectwo ukończenia szkoły - na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej - dodał płk Kowalewski.

Targi będą także okazją do zobaczenia nowoczesnego wojskowego sprzętu, takiego jak: czołg Leopard 2A5, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA czy kołowy transporter opancerzony ROSOMAK oraz broni przeciwpancernej. Zaplanowano również pokazy musztry czy wyszkolenia zawodowego. Nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Źródło: PUW

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie