25.11.2021

Wybitni aktorzy, świetna komedia. Dzięki siostrom z Olecka, Ludzie inteligentni w Suwałkach

Na 5 grudnia (niedziela) o godz. 16.00 i 19.00 w sali koncertowo-teatralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury zaplanowano przedstawienia przebojowej komedii Marca Fayet "Ludzie inteligentni" w reżyserii Olafa Lubaszenki.

Spektakl ma gwiazdorską, wymienną obsadę. Wystąpią Renata Dancewicz, Iza Kuna/Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska/Monika Dryl, Mariusz Witkowski/Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski/Piotr Borowski, Olaf Lubaszenko/Bartłomiej Topa. 

Producentem sztuki jest częstochowska Agencja Artystyczna Certus, założona przed 18 laty i prowadzona przez pochodzące z Olecka siostry Krystynę Pietrzak i Elżbietę Zdziech. Zainspirował je ówczesny dyrektor i aktor Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie Marek Perepeczko, dzięki któremu zaprzyjaźniły się także z Janem Kobuszewskim i Krystyną Sienkiewicz, poznały wielu wybitnych artystów.

Agencja powstała pierwotnie po to, by publiczność w Częstochowie mogła oglądać najlepsze komedie w wykonaniu renomowanych warszawskich Teatrów. Dzisiaj wyprodukowane przez Certus spektakle śmieszą do łez publiczność nawet w Australii, USA, no i w całej Polsce.

- Do Suwałk mam ogromny sentyment, jako licealistka miałam kontynuować naukę w Państwowej Szkole Muzycznej, ale z Olecka trudno dawniej było dojeżdżać na zajęcia - opowiada Elżbieta Zdziech. - Od tamtego czasu Suwałki bardzo wypiękniały, no i mają wspaniałą salę teatralną. Samochód z dekoracjami może wjechać niemal pod samą scenę. Staramy się was odwiedzać ze spektaklami przynajmniej dwa razy w roku. W czerwcu będziemy znowu z wyreżyserowaną przez Cezarego Żaka "Kolacją dla głupca", z rewelacyjnym Bartłomiejem Topą.

Dużo wcześniej, bo już 5 grudnia rozbawią nas "Ludzie inteligentni". Zbierający znakomite recenzje, pełen blyskotliwych dialogów spektakl traktuje o tym, że "nie ma nudnych związków - są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi…

Faza dojrzałej harmonii nie zadowala ludzi inteligentnych. Dlatego gdy tylko w ich relacjach zaczyna panować spokój, bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę sytuacji. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Brak sprzeciwu z jej strony zupełnie go zaskakuje. Ich przyjaciele oraz ich partnerki mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza - sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają - zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny.

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. Twórcy teatralnych hitów "Boeing, Boeing", “I Love You”  oraz "Imię" zapraszają na kolejną przebojową komedię w gwiazdorskiej obsadzie.

Bilety na suwalskie przedstawienia "Ludzi inteligentnych" można jeszcze kupić na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury soksuwalki.eu oraz kupbilecik.pl

WD

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6671 4.7613
USD 0.00% 4.1324 4.2158
GBP 0.00% 5.5117 5.6231
CHF 0.00% 4.4663 4.5565
30.11.2021

sprzedam sanki

29.11.2021

PRACOWNIK BIUROWY

29.11.2021

kierowca kat.C+E

Dodaj nowe ogoszenie