08.04.2021

Wypadek w Dulkowszczyźnie koło Lipska. W szpitalu zmarła druga osoba [zdjęcia]

Nie żyje drugi mężczyzna poszkodowany w wypadku drogowym, do którego doszło w środę po południu w Dulkowszczyźnie koło Lipska.

Zgłoszenie o wypadku służby ratunkowe dostały o 17.06. Na drodze gminnej w pobliżu miejscowości Dulkowszczyzna zderzyły się dwa samochody osobowe - mercedes sprinter oraz Volkswagen transporter.

- Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący mercedesem sprinter prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Volkswagenowi. W wyniku zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala. Jedna osoba - 59-letni pasażer VW, był reanimowany na miejscu. Nie udało się go uratować – informowała w środę podkom. Edyta Wilczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

W szpitalu zmarł kolejny z uczestników wypadku - 59 letni mężczyzna.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zastano na skrzyżowaniu  dróg gminnych dwa rozbite samochody typu Bus. Pojazdami podróżowało w sumie sześciu mężczyzn. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca  zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego uwięzionego mężczyzny przy pomocy narządzi hydraulicznych, wydobyciu go z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez prowadzenie zewnętrznego masażu serca i wentylacji przy pomocy worka AMBU. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pozostałymi poszkodowanymi zajęli się ratownicy z Zespołów Ratownictwa Medycznego. Na zakończenie działań z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe oraz plamę oleju. W akcji udział brały trzy zastępy ZRM ,śmigłowiec LPR , Policja, zastępy straży pożarnej z JRG Augustów, JRG Sokółka ,Posterunek w Dąbrowie Białostockiej , OSP Lipsk oraz OSP Bartniki - tak zdarzenie relacjonują strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Augustowie.

 

 

Zdjęcia mł bryg. Sławomir Wirkowski KP PSP w Augustowie

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.20.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5003 4.5913
USD 0.00% 3.7571 3.8331
GBP 0.00% 5.1824 5.2870
CHF 0.00% 4.0847 4.1673
19.04.2021

Praca

19.04.2021

zatrudnię tokarza

Dodaj nowe ogoszenie