02.09.2014

Aby do szkoły dotarły bezpiecznie

Suwalscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

Wakacje dobiegły końca. Rozpoczął się nowy rok szkolny, a dla policjantów czas, kiedy w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych i ich bezpieczną drogę do szkoły.

Od poniedziałku suwalscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Przez pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego mundurowi będą szczególnie zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych w rejonie szkół i placówek oświatowych, zarówno przez kierujących, jak i pieszych. Rozpoczęli też kontrole gimbusów i autobusów dowożących najmłodszych do szkół. Policjanci będą też interesować się stanem infrastruktury drogowej w pobliżu placówek oświatowych, zarówno w mieście, jak i na terenie całego powiatu.

Wczoraj nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Wkrótce w szkołach będą odbywały się  spotkania mundurowych z uczniami, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak unikać zagrożeń oraz jak zachowywać się bezpiecznie.

Działania mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Mają też przypomnieć kierowcom, że opuszczone na dwa miesiące wakacji budynki szkolne, zapełniły się uczniami, którzy bezpiecznie muszą tam dotrzeć, a po zajęciach - wrócić do domu.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie