23.06.2014

Czarne chmury nad władzami spółdzielni

W najbliższym tygodniu rozstrzygną się losy rady nadzorczej Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wnioskujący o jej odwołanie spółdzielcy zapowiadają, że kolejnym krokiem będzie usunięcie prezesa i zmiana sposobu kierowania spółdzielnią. W odezwie do mieszkańców ujawnili przyczyny swoich działań.

Rozliczenie opłat za energię cieplną, niekorzystne umowy z firmami montującymi podzielniki, bezzasadne eksmisje i odszkodowania z tego tytułu, podwyżki cen wody oraz arogancja władz Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - To tylko niektóre z przyczyn przemawiające za odwołaniem rady nadzorczej spółdzielni - wyliczają spółdzielcy.

- Rada powinna kontrolować zarząd, a tak nie jest - uważają mieszkańcy bloków, którzy złożyli wniosek o odwołanie rady nadzorczej SSM. Władzom spółdzielni stawiają też zarzut upolitycznienia. Tu krytykowany jest szczególnie Józef Kimera i Sojusz Lewicy Demokratycznej. - Większość członków to koledzy wiceprezesa z partii, której szefem jest w regionie - podkreślają wnioskodawcy.

Spółdzielcy odpierają też zarzut, że działają z inicjatywy Jana Wiszniewskiego, odwołanego w ubiegłym roku wiceprezesa spółdzielni. Jego miejsce zajął właśnie Józef Kimera. - Ta propagandowa wieść pochodzi zapewne od ludzi związanych z SSM i ma zniechęcić do głosowania przeciwko obecnym władzom - podkreślają.

Wnioskodawcy nie ukrywają swoich planów. - Naszą intencją jest odwołanie całych władz SSM - napisali w odezwie do pozostałych spółdzielców. Zmienić chcą najpierw radę, a później zarząd i prezesa spółdzielni. Deklarują, że chcą ich zastąpić ludźmi bezpartyjnymi, którzy są członkami spółdzielni, ale nie pełnili wcześniej żadnych funkcji we władzach. - Chcemy jasnych rozliczeń, przejrzystych i gospodarnych działań, przemyślanych decyzji, tak aby nasze czynsze malały, a nie ciągle rosły - argumentują.

W ulotkach, które trafiły do mieszkańców spółdzielni pojawia się też krytyka sposobu organizowania zebrań na których wniosek o odwołanie zostanie poruszony. - Organizując spotkania w piątek i sobotę oraz nie podając niekiedy godzin zebrania Spółdzielnia robi wszystko, aby zniechęcić do przyjścia i oddania głosu sprzeciwu - krytykują .

Trzy kolejne walne zgromadzenia członków SSM odbędą się w najbliższy weekend o godzinie 17.00 w auli PWSZ przy Noniewicza. W piątek 27 czerwca spotkają się tam mieszkańcy osiedla Północ II, w sobotę z osiedla Północ I, a w poniedziałek osiedla Centrum.

(mkapu)

[06.06.2014] W suwalskiej spółdzielni znów robi się gorąco

[14.06.2014] Mieszkańcy spółdzielczych bloków hojniejsi od biznesmenów

[11.12.2013] W SSM jak na kijowskim Majdanie

[10.12.2013] Burza w SSM trwa

[26.11.2013] W SSM wrze jak w ulu

[24.09.2013] Za c.o. niższe zwroty, wyższe dopłaty

udostępnij na fabebook
16.08.2017, 17:24:16

lucyna

MY mamy w Krakowie w spółdzielni OŚWIECENIA TEGO chamskiego perfidnego poniżającego lokatorów i pracowników spółdzielni Wiszniewskiego . Zawładnął spółdzielnią i naszą własnością lokalami mieszkalnymi . Walne rozwiązal po prostu wyszedł bo stwierdził że za duzo ludzi przyszło - tak chcemy tego butnego podłego ludzika usunąć .A na wrzesień walne wyznaczył w odległości od naszych miejsc zamieszkania - dojazd ponad godzinę autobusem i nic nie mozemy zrobić . MONTUJE bez zgody lokatorów liczniki wody za 150zł, podzielniki ciepła .A JAK KTOŚ Z WŁAŚCICIELI MÓWI NIE STRASZY SĄDEM. Zwracam się tą drogą do wszystkich osób mieszkających w Suwałkach , którzy mieli do czynienia z tym typem o wszelkie informacje o nim .A jeszcze coś - jak byłam w swojej sprawie u niego z problemami w mieszkaniu - powiedział jak mi coś nie pasuję mam sobie zmienić spółdzielnię .

28.06.2014, 09:46:21

mieszkanka ssm

to może lepiej na zebraniach odprawiać msze i trzymać baldachim nad prezesem.

27.06.2014, 11:26:00

amerik

do xxz: clakierom spółdzielni dziękujemy!!!!. Jak ktos trzęsie[...]ą o swój stołek , zniszy się do najgorszych podlosci i opluwania ononentów, zarzucajac im kłamstwo, ktore jest Wasza codziennoscią

27.06.2014, 07:50:27

Basia

Witam wreszcie mieszkańcy zaczęli się jednoczyć i chcą coś zrobić . Tak jak ktoś słusznie zauważył arogancja obecnych władz spółdzielni poraża . Proszę spojrzeć na pensje prezesów oraz Kierowników Osiedli.Są to ludzie , którzy zarabiają potężne pieniądze. A co robią Zarządzają i to nieudolnie. Jeżeli prasa pisze że około 40% lokatorów nie płaci lub zalega z czynszem to co to oznacza? Że Panowie nic nie robią a dostają potężną pensję około 10 tys. złotych za niby zarządzanie . Bo co to oznacza Spółdzielnia . To twór, gdzie jak ludzie zauważyli trudno kogoś odwołać lub powołać, bo żeby to zrobić to trzeba zebrać członków, którzy oględnie mówić mają to gdzieś. I o to chodzi władzom S-ni. Jak nikt nie przyjdzie dobra nasza . Kiedyś zawitałam do Biura Spółdzielni na Korczaka , poniważ chciałam porozmawiać z prezesem. Na tamten czas zarządzających prezesów i vice było trzech . chodzę, środek dnia, siedzi Pani Sekretarka i mówi mi,że nikogo nie ma . To ja się pytam na urlopie ?odpowiedź :nie No to gdzie po prostu nie ma. Ludzie członkowie spółdzielni łączcie się i wybierzmy takie władze, które nie tylko będą zarabiać ale też dla nas ciężko pracować

26.06.2014, 10:30:58

xxz

do tego jednego wnioskodawcy żałosne sa te twoje teksty co sa na tych stronach nic madrego nie piszesz a to co kopiujesz i wklejasz to jest oszczerstwo i kłamstwo

25.06.2014, 21:49:33

Jeden z wnioskodawcó

Proszę Państwa zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia na Walne Zgromadzenia, aby zmienić stan rzeczy i rozwiązać problemy ze stawianych wyżej zarzutów należy odwołać Radę Nadzorczą, nie spełnia ona swojej funkcji, daliśmy jej pół roku na rozwiązanie problemu rozliczania ciepła, co mamy szacunek zamiast ryczałtu, kto będzie szacował jaki będzie miał Kowalski rachunek za ciepło, księgowa? kadrowa a może konserwator? Rada miała ROK czasu na zrobienie porządku z Umową z Techemem, jest stronnicza i to bardzo, miliony wydane na montaż podzielników etc, ale o tym więcej na Walnym Zgromadzeniu. Proszę również o zaprzestanie utożsamiania nas z byłymi lub obecnymi władzami SSM. Nie mamy, nie mieliśmy i nigdy mieć nie będziemy takich powiązań, ani z żadną partią polityczną ani z SSM (prócz członkostwa oczywiście), Proszę również przestać opowiadać głupoty o powrocie byłego prezesa, aby ktoś został wybrany na prezesa musi zostać zaakceptowany przez Radę Nadzorczą, Rada składa się z mieszkańców, to oni decydują i nadzorują spółdzielnie, a Radę wybierają mieszkańcy, To MY wszyscy musimy zrobić z tym porządek!!! Naszym celem jest wprowadzenie nowej jakości i przejrzystości działań, aby mieszkańcy wiedzieli gdzie idą ich pieniądze i na co są wydawane, idzie za tym wybór ludzi którzy rozumieją nasze potrzeby i reagują na nie, kierują się dobrem mieszkańców a nie dobrem własnym. Zapraszam do udziału w Walnych Zgromadzeniach

25.06.2014, 20:07:23

jk

do as:spółdzielczym klakierom dziękujemy

25.06.2014, 14:19:51

Heniek

Na zebraniach SSM pada zapewne: "Towarzysze, musimy zrobić wszystko, żeby nasze karalu..tfu, mieszkańcy nie włazili nam z buciorami w nasze psrawy. Pomożecie?"

25.06.2014, 08:26:26

as

Straszne brednie w tej ulotce

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


KS Śniadowo


Wigry Suwałki

21.04.2024
17:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.21.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
20.04.2024

Usługi Budowlane

19.04.2024

MAGAZYNIER

Dodaj nowe ogoszenie