10.01.2014

Dużo słów, jeden konkret

Potwierdziły się nasze ustalenia i na terenach SSSE powstanie duża hala produkcyjna, w której zatrudnienie z czasem znaleźć może nawet 1000 osób. To najważniejsza informacja jaka padła w trakcie dzisiejszej wizyty Janusza Piechocińskiego. Sam wicepremier i minister gospodarki, w czasie konferencji prasowej, mówił dużo, ale skupił się na tematach ogólnopolskich.

- Zapowiadałem, że będę tutaj bardzo często przyjeżdżał z dobrymi wiadomościami. I dziś mam ich kilka - mówił wicepremier Janusz Piechociński w czasie dzisiejszej wizyty w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym. Polityk mówił dużo, ale niezbyt wiele z poruszonych przez niego tematów dotyczyło bezpośrednio Suwalszczyzny. Pojawiła się za to kwestia umów śmieciowych, międzynarodowej wymiany gospodarczej, relacji z Ukrainą i Mongolią oraz 3 tys. ciągników, które mają trafić do Etiopii.

Był też krótki wykład z historii. - Za chwilę zleją się trzy bardzo ważne rocznice. Dwudziestopięciolecie polskiej narodowej przemiany, tzw. Cudu nad Wisłą, gdzie obudzony przez Jana Pawła II Duch Narodu, nie wzywający do walki z komunizmem, a do solidarności, współpracy i współdziałania powodował nie tylko polską przemianę. Piętnastolecie w NATO oraz dziesięciolecie obecności Polaków w Unii Europejskiej - płynął po tematach wicepremier Piechociński.

Wszyscy czekali jednak, aż minister gospodarki opowie o nowej inwestycji, którą na terenach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma rozpocząć spółka Padma. Zanim do tego doszło polityk pochwalił się tym, że udało się przedłużyć czas do kiedy działać będą strefy ekonomiczne oraz tym, że coraz więcej inwestują w strefach przedsiębiorcy z Polski. W skali kraju większość kapitału inwestującego w strefach pochodzi z zagranicy. - W Suwałkach jest to pół na pół - chwalił SSSE Piechociński.

Padma Art jest polską spółką, mającą siedzibę w podwarszawskich Markach. Firma działa na terenach SSSE od 2004 roku i od tego czasu zatrudnienie wzrosło tam z 45 do 400 osób. W grudniu Padma do posiadanych 3,7 ha dokupiła jeszcze 17 ha i uzyskała zezwolenie na prowadzenie nowej działalności. - Inwestycja jest bardzo obszerna. To największa w historii strefy sprzedaż działki dla jednego inwestora - podkreślał Robert Żyliński, prezes SSSE. Padma 3.0 planuje na tym terenie postawienie hali produkcyjnej o powierzchni 11 ha. Zatrudnienie ma tam wynosić początkowo 300 osób, ale docelowo może wzrosnąć nawet do 1000 pracowników.

- Projekt Padma 3.0 jest dzieckiem walki ministra gospodarki o wydłużenie czasu funkcjonowania stref ekonomicznych. Inwestor uzależniał decyzję rozpoczęcia inwestycji od zgody na przedłużenie czasu ich działania - opowiadał prezes Żyliński. Wicepremier Piechociński chwilę później wrócił jednak do tematów ogólnopolskich i mówił o umowach śmieciowych oraz o tym, czy Waldemar Pawlak wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

(mkapu)

[2014.01.10] Piechociński zapowie olbrzymią inwestycję Padmy 3.0

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3608 4.4488
USD 0.00% 3.6779 3.7523
GBP 0.00% 4.8431 4.9409
CHF 0.00% 4.0398 4.1214
09.08.2020

praca na budowie

08.08.2020

Nie zwlekaj!

Dodaj nowe ogoszenie