09.05.2016

Dużo uśmiechu, ale też zacięta walka. Bowlingowy Turniej Dzieci Niepełnosprawnych [wideo]

Nie lubią nadmiaru bodźców – hałasu, głośnej muzyki, roztańczonych świateł. Ale też potrzebują kontaktu z rówieśnikami, wspólnej zabawy i wielkich wyjść. Dzieci autystyczne i niepełnosprawne spotkały się niedawno na III Turnieju Bowlingowym w Suwałkach.

Organizatorkami były Magdalena Korlak oraz Karolina Miller, które przygotowały dla uczestników dwu dniowe zmagania z kręglami oraz liczne niespodzianki.

Pierwszego dnia współzawodniczyło ze sobą dziewięć trzyosobowych drużyn w kategorii wiekowej klas I-III z Białegostoku, Augustowa, Giżycka, Gołdapi, Olecka oraz cztery z Suwałk.

Zwycięzcami w kategorii I-III zostali:
I miejsce Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach – 285 pkt,
II miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku – 280 pkt,
III miejsce (po zaciętej dogrywce) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach – 276 pkt + 24 pkt z dogrywki,
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach – 276 pkt + 22 pkt z dogrywki.
MVP w kat. I-III została SYLWIA ROZMYSŁOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy, oryginalny medal wykonany przez Zofię i Marka Naumowiczów, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Drużyny z miejsc I-III otrzymały dodatkowo puchary. Każda szkoła została obdarowana piłką do koszykówki.
Po zakończeniu pierwszej części rozgrywek dla wszystkich uczestników została zorganizowana wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem połączona z ogniskiem. Modlitwy pań organizatorek o piękną pogodę zostały wysłuchane, a dzieciaki wraz z opiekunami podziwiały przepiękne tereny Suwalszczyzny. Po dniu pełnym wrażeń zawodnicy wraz z opiekunami udali się na nocleg do budynku „Bajki”.