22.01.2014

Dwóch z dziesięciu, czyli WOSiR wciąż bez dyrektora

Nabór na stanowisko dyrektora WOSiR Szelment wchodzi w ostatnią prostą. Z przesłuchanych wczoraj kandydatów wyłoniono najlepszych dwóch. Ostateczną decyzję o tym kto obejmie to stanowisko podejmie w przyszłym tygodniu Zarząd Województwa.

- Wczoraj w Szelmencie było słonecznie, ale bardzo zimno - opowiada Bartłomiej Andruk z Urzędu Marszałkowskiego. Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki nie pojechał tam jednak, aby jeździć na nartach. Wraz z marszałkiem Dworzańskim i pozostałymi członkami komisji konkursowej wybierali tego dnia najlepszego kandydata na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Było z czego wybierać, bo do drugiego etapu przeszło dziesięciu kandydatów. Mroźna pogoda musiała odstraszyć dwóch z nich, bo do ośrodka w Szelmencie dotarło ośmiu. Zgłosili się m.in. Sławomir Bielski, były wójt Jeleniewa oraz Dariusz Górny, augustowski radny i przewodniczący tamtejszego klubu Platformy Obywatelskiej. W naborze wzięły udział też dwie kobiety - Katarzyna Turosieńska-Durlik, która zanim zainteresowało się nią CBA, pełniła funkcję zastępca wójta w Mielniku oraz Anetta Andrzejuk, doradca Centrum Wdrażania Projektów przy Białowieskim Parku Narodowym. Zgłosił się też Maciej Krzywiński, legenda narciarstwa wodnego i trener Sparty Augustów oraz mieszkający w Ełku Andrzej Cieśluk, zapalony narciarz, który wcześniej był dyrektorem Ełckiego Centrum Kultury.

Silnie reprezentowane były Suwałki. Z miasta nad Czarną Hańczą pochodziło trzech kandydatów. Był to m.in. Eligiusz Myszkowski, były dyrektor szkoły i emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego. Wcześniej bezskutecznie ubiegał się on o fotel dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Rehabilitacji. Kandydował też Jacek Niedźwiedzki, świetny sportowiec i trener, wielokrotny mistrz Polski w badmintonie. Posiada on dyplom z marketingu i zarządzania. Wcześnie pracował już w Szelmencie i odpowiadał tam za promocję. Swoją kandydaturę zgłosił również suwalczanin Wacław Dąbrowski.

Wczoraj w Szelmencie komisja konkursowa odpytywała kandydatów. Mieli oni m.in. przedstawić autorską koncepcję funkcjonowania ośrodka. Spośród dziesięciu chętnych na objęcie tego stanowiska odrzucono ośmiu. - Komisja zebrała się wczoraj aby ocenić kandydatów. Dwóch najlepszych przedstawimy zarządowi województwa - relacjonuje Bartłomiej Andruk. Nie chce jednak zdradzić nazwisk najlepszych kandydatów.

Zgodnie z deklaracjami Urzędu Marszałkowskiego nazwisko nowego dyrektora WOSiR Szelment poznamy w przyszłym tygodniu. - Jest pilna potrzeba, aby nowy dyrektor rozpoczął pracę jak najszybciej. Po ogłoszeniu zwycięzcy, podpiszemy z nim umowę tak, aby z początkiem lutego rozpoczął pracę - wyjaśnia Andruk.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
26.01.2014, 08:24:00

adam

Warto by było - jak na "rasowych" dziennikarzy przystało - zainteresować się tym, jak przez ponad 5 lat WOSiR Szelment był zarządzany i tym, że przez ten czas Urząd Marszałkowski wydał na ich działalność ponad 5 milionów złotych. Praca trwała tylko zimą, a przez pozostałą część roku tak naprawdę nic nie robili, tylko 18 osób brało pieniądze. I to bardzo duże.

24.01.2014, 18:40:40

adam

Szkoda, że nie o wszystkich napisaliście. Adam Hyży

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4109 4.5001
USD 0.00% 3.7353 3.8107
GBP 0.00% 4.8218 4.9192
CHF 0.00% 4.1045 4.1875
Dodaj nowe ogoszenie