16.10.2013

Dzieci poeksperymentują z energią

Zestawy doświadczalne, tak zwane Power Boksy trafią do 22 szkół podstawowych na Suwalszczyźnie.

Nowoczesny program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli wspólnie opracowali Fundacja RWE i Centrum Nauki Kopernik.

- RWE jest szczególnie związane z Suwałkami – oprócz inwestycji w energetykę wiatrową realizujemy wiele mniejszych inicjatyw na rzecz lokalnych mieszkańców – mówi Robert Macias, członek zarządu RWE Polska. – Postanowiliśmy uruchomić coś, co będzie z pożytkiem dla przyszłych pokoleń. Weszliśmy do szkół z innowacyjnym programem edukacyjnym POWER BOX. Mamy nadzieję, że tak atrakcyjna forma edukacji zachęci młodych ludzi do odkrywania w sobie pasji do badania i poznawania świata.

Szkoły w Suwałkach i powiecie otrzymają 50 zestawów. Każdy Power Box zawiera urządzenia do przeprowadzania eksperymentów. Są w nim mini-samochód elektryczny, modele wiatraków, baterie. Propozycje doświadczeń mają pomóc uczniom klas IV-VI zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie procesów i zjawisk dotyczących pozyskiwania, wykorzystywania, magazynowania i oszczędzania energii.

- Można samemu zobaczyć, dotknąć i doświadczyć, czym naprawdę jest to zjawisko fizyczne – mówi Anna Dziama z Centrum Nauki Kopernik. – Podstawą jest eksperymentowanie. Dzięki temu lekcje są ciekawsze, a efekty nauki szybsze i lepsze. 

Z zestawów korzystać mogą nauczyciele wielu przedmiotów, w tym szczególnie przyrody, matematyki i techniki. Uczniowie mogą samodzielnie przetestować, w jaki sposób pozyskuje się energię z wiatru i słońca, jak ją magazynować, ile energii zużywają różne źródła światła, na czym polega funkcja „stand-by” w urządzeniach elektrycznych, a także na jakiej zasadzie działa samochód elektryczny. Dodatkowo w zestawie znajduje się gra edukacyjna, dzięki której uczniowie będą mieli szanse dowiedzieć się, jak ważna jest dywersyfikacja źródeł energii.

Program Power Box już został wprowadzony i cieszy się dużym zainteresowaniem w Warszawie. Jego twórcy są przekonani, że z podobnym przyjęciem spotka się na Suwalszczyźnie.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
13.06.2024

Szukam pracy

13.06.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie