02.03.2014

Europejska lista Twojego Ruchu bez Suwałk

Krytyk muzyczny, transseksualista, Jolanta Kwaśniewska, elektroradiolog oraz były działacz Samoobrony. To osoby, które z listy ugrupowania Janusza Palikota z okręgu północno-wschodniego ubiegają się o miejsce w Parlamencie Europejskim. Wśród nich nie ma jednak nikogo z Suwałk.

Warmińsko-mazursko-podlaską listę Twojego Ruchu otwiera profesor Małgorzata Kowalska z Uniwersytetu w Białymstoku. Kolejny kandydat z województwa podlaskiego pojawia się dopiero na miejscu szóstym. Jest nim Sławomir Gromadzki - rolnik, który wcześniej występował w barwach Platformy Obywatelskiej i Samoobrony. Ostatnim kandydatem z województwa jest Ewa Hołuszko, która w latach 80. była działaczką opozycyjną. W 2000 roku przeszła operacyjną korekcję płci.

Miejsce wyżej nad Hołuszko widnieje nazwisko pochodzącego z Augustowa elektrobiologa Kamila Żebrowskiego. 28-latek pracuje obecnie w biurze poselskim augustowskiego posła Twojego Ruch oraz w tamtejszym szpitalu. Jest również przewodniczącym podlaskich struktur partii. - W Parlamencie Europejskim chciałbym skupić się na kwestiach socjalnych. Pracuje w służbie zdrowia i widzę, że wielu problemów nie da rozwiązać z poziomu krajowego - mówi Żebrowski (na zdjęciu z prawej). Według niego obecne pomysły Unii Europejskiej na pomoc i aktywizację najbiedniejszych są niewystarczające. - Jak oceniam swoje szanse? Pozostawiam decyzję wyborcom - mówi kandydat na europosła.

Oprócz czterech kandydatów z podlaskiego na liście jest m.in. pochodzący z Olecka krytyk muzyczny Robert Leszczyński oraz Jolanta Kwaśniewska, ekonomistka z Węgorzewa. Z Olsztyna kandydować będzie Maja Antosik, prezes stowarzyszenia działającego na rzecz dzieci i kobiet, a z Elbląga Edyta Polkowska - Krupińska.

Na liście będzie również dwóch kandydatów nie pochodzących z północno-wschodniego okręgu. Będzie to adwokat Mirosław Woroniecki, założyciel stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. Wykaz kandydatów Twojego Ruchu zamyka Wojciech Penkalski, który obecnie jest posłem na Sejm z tej partii.

(mkapu)

Czytaj też:

[04.02.2014] Profesor Iwiński rozpoczął wyścig do Brukseli

[03.02.2014] Suwalska pielęgniarka chce być europosłanką

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 1.16% 4.4064 4.4954
USD 1.90% 4.0137 4.0947
GBP 0.76% 4.9521 5.0521
CHF 1.37% 4.1556 4.2396
27.05.2020

Życzliwa Osoba

Dodaj nowe ogoszenie