19.02.2023

Gala wręczenia nagród Włócznia Jaćwingów 2022 i bal karnawałowy Prezydenta Miasta Suwałk [zdjęcia]

Ostatnią sobotę karnawału w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena rozpoczęła 20. już gala wręczenia Włóczni Jaćwingów.

Na przestrzeni 19 lat tę nagrodę prezydenta Suwałk otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń.
W tej edycji z końcem grudnia zakończył się nabór wniosków, których wpłynęło blisko 50. Trzech  laureatów wybrała kapituła składająca się z osób nagrodzonych w dwóch poprzednich latach. Dwóch kolejnych laureatów wskazał prezydent Suwałk. Jeden z nich otrzymał wyjątkową Włócznię z diamentem.

Włócznia z diamentem trafiła do marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego, za wsparcie rozwoju Suwałk poprzez finansowanie miejskich inwestycji oraz współudział Samorządu Województwa Podlaskiego w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i społecznych organizowanych w Suwałkach. W imieniu marszałka odebrał ją radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Za zaangażowanie w rozwój i propagowanie lotnictwa wśród mieszkańców Suwałk, a także aktywną współpracę z Miastem przy prowadzeniu lotniska i organizację wydarzeń lotniczych Włócznię otrzymała - Suwalska Szkoła Lotnicza, którą kieruje Robert Szadkowski.

Za 30-letnią działalność na rzecz potrzebujących dzieci z Suwałk, które wymagają różnego rodzaju wsparcia i pomocy nagrodą została uhonorowana Społeczna Organizacja na Rzecz Przyjaciół Dzieci Przystań, której szefuje Marcin Butkiewicz.

Za 25-letni wkład w rozwój regionu północno wschodniej Polski oraz rejonów przygranicznych państw sąsiadujących, a także współpracę z Suwałkami Włócznię Jaćwingów otrzymało Stowarzyszenie Euroregion Niemen, którego przewodniczącym jest Cezary Cieślukowski.

Włócznię Jaćwingów w kategorii Produkt otrzymał Cezary Taraszkiewicz – Firma MATRIX, która jest jednym z najdłużej funkcjonujących przedsiębiorstw w branży IT w Suwałkach.

Prezydent Czesław Renkiewicz wręczył też podziękowania sponsorom, którzy w 2022 roku dofinansowali organizację wydarzeń miejskich: RESO Europa Service, MALOW, Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy, ASPI, Jarosław Burkiet, Dariusz Krupa - PADMA ART, MELIOREX, ELBEST, Fabryki Mebli FORTE, BNP PARIBAS Bank Polska, Joanna Bernat - Centrum narzędziowe MAJSTER, KRUSZBET, IKP Godlewscy.

Po gali i podziękowaniach odbył się doroczny bal karnawałowy prezydenta Suwałk.

WD

Źródło: UM Suwałki

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie