20.03.2020

Jan Chojnacki odszedł z Trójki. Co dalej z radiowym patronatem nad Suwałki Blues Festivalem?

Po 45 latach pracy z anteną Programu Trzeciego Polskiego Radia pożegnał się Jan Chojnacki. Doskonale znany suwalczanom dziennikarz od początku wspiera i prowadzi Suwałki Blues Festival.

Na żywo z Suwałk w audycji "Bielszy odcień bluesa" transmitowane były Rozgrzewki i koncerty otwarcia SBF. Rozgłośnia była też głównym patronem medialnym sztandarowej suwalskiej imprezy.

Jan Chojnacki pożegnał się z Trójką w poniedziałek. Parę dni wcześniej odeszli m.in. Anna Gacek, Wojciech Mann i Gaba Kulka. 

"Sygnału »Bielszego odcienia bluesa« nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji »Bielszy odcień bluesa« 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy, to mogę nadać audycję w nocy, »bo tam jest więcej miejsca«. Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach »Bielszy odcień bluesa« znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom" - napisał Chojnacki.

Oświadczenie Jana Chojnackiego (screen)Foto: Facebook/

Co dalej z patronatem Trójki nad Suwałki Blues Festival? Na razie za wcześnie, by mówić o konkretach, ale chyba nikt z suwalskich miłośników bluesa nie wyobraża sobie Festivalu bez Jana Chojnackiego. W ubiegłym roku Jan Chojnacki został uhonorowany Włócznią Jaćwingów.

Fot. Marta Orłowska 

 

Bielszy Odcień Bluesa

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.30.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.36% 4.4778 4.5682
USD 0.50% 4.0679 4.1501
GBP 1.48% 5.0003 5.1013
CHF 0.21% 4.2345 4.3201
Dodaj nowe ogoszenie