10.06.2024

Konkurs w I LO w Suwałkach. Mistrzowie ortografii szkół podstawowych [zdjęcia]

Już po raz dwudziesty czwarty odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych.

Do rywalizacji przystąpiło  38 największych znawców ortografii ze wszystkich suwalskich szkół, było to więc spotkanie prawdziwych mistrzów tej jakże trudnej dziedziny naszego języka.

Tytuł „Mistrza Ortografii 2024 roku” zdobyła Ewa Harmuszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce ex aequo zajęli Łukasz Milewski ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Gabriela Opolska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Trzecie miejsca jury przyznało trojgu uczniom, są to Krzysztof Pupel i Dominika Kutyło ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Eliza Zega ze Szkoły Podstawowej nr 6.

O stopniu trudności dyktanda niech świadczy fakt, że nie było prac bez usterek, a rekordzista w robieniu błędów popełnił ich 55.

Twórcą konkursu i co roku autorem dyktand jest polonista I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach Marek Urbanowicz. W tegorocznym tekście znalazły się takie słowa, jak: miniwysiłek, superhorror, sześcioipółgodzinny, nicnierobienie, hipnotyczny, chandra, Rio de Janeiro, harówka, Order Wojenny Virtuti Militari.

 Organizatorami konkursu są I Liceum Ogólnokształcące i Suwalski Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

 

Laureaci XXIV Miejskiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Szkół Podstawowych

„Mistrz Ortografii 2024”

 

Mistrz Ortografii 2024

Ewa Harmuszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5, nauczyciel – Jolanta Witkowska

 

II miejsce:

Łukasz Milewski – Szkoła Podstawowa nr 7, nauczyciel – Wioletta Łapińska

Gabriela Opolska – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, nauczyciel -–  Małgorzata Wojtowicz-Dembowska

III miejsce:

Krzysztof Pupel – Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel – Adrianna Rybak

Dominika Kutyło – Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel – Adrianna Rybak

Eliza Zega – Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel – Marta Haraburda

IV miejsce:

Maja Żelazko – Szkoła Podstawowa nr 10, nauczyciel – Katarzyna Bołtrukanis

Zuzanna Krejpcio – Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel – Adrianna Rybak

Aleksandra Markiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5, nauczyciel – Agnieszka Sztabińska

Aleksandra Arasimowicz – Szkoła Podstawowa nr 11, nauczyciel – Andrzej Górski

Patrycja Kulbacka – Szkoła Podstawowa nr 9, nauczyciel – Agnieszka Chmielewska

V miejsce: 

Marcin Rżany – Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel – Marta Haraburda

Agnieszka Buczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel – Adrianna Rybak

Sandra Zwolińska – Szkoła Podstawowa nr 4, nauczyciel – Teresa Sawicka

Julia Panasiewicz – Szkoła Podstawowa nr 10, nauczyciel – Monika Kamińska-Nejfert

VI miejsce:

Filip Słabiński – Szkoła Podstawowa nr 11, nauczyciel – Andrzej Górski

Hanna Konobrocka – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,  nauczyciel - Małgorzata Wojtowicz-Dembowska

Maja Owerczuk – Szkoła Podstawowa nr 7, nauczyciel – Agnieszka Romansewicz

Monika Dźwilewska – Szkoła Podstawowa nr 7, nauczyciel – Agnieszka Romansewicz

Zofia Kowalewska – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, nauczyciel --  Małgorzata Wojtowicz-Dembowska

VII miejsce:

Amelia Ołów – Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel – Aneta Łapińska

Eliza Kukowska – Szkoła Podstawowa nr 7, nauczyciel – Agnieszka Romansewicz

Oliwia Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 10, nauczyciel – Renata Duroł

VIII miejsce:

Jakub Rejterada – Akademia Dzieci Ciekawych Świata, nauczyciel – Andrzej  Górski

Maja Żukowska – Szkoła Podstawowa nr 10, nauczyciele – Renata Duroł i Monika Kamińska-Nejfert

Uczestnicy:

Szymon Warakomski – Szkoła Podstawowa nr 11, nauczyciel – Andrzej Górski

 Pola Szczęsna – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, nauczyciel – Małgorzata Wojtowicz-Dembowska

Alicja Wawrzyn – Szkoła Podstawowa nr 9, nauczyciel – Agnieszka Chmielewska

Szymon Tarlecki – Akademia Dzieci Ciekawych Świata, nauczyciel – Andrzej Górski

Ewa Poczobut – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, nauczyciel - Małgorzata Wojtowicz-Dembowska

Natalia Dadura – Szkoła Podstawowa nr 4, nauczyciel – Teresa Sawicka

Oskar Możdżer – Szkoła Podstawowa nr 10, nauczyciel – Bożena Fabisiak

Maja Baranowska – Szkoła Podstawowa nr 5, nauczyciel – Ilona Kruszyńska

Maria Aleksandrowicz – Akademia Dzieci Ciekawych Świata, nauczyciel –  Andrzej Górski

Oskar Ołów – Szkoła Podstawowa nr 11, nauczyciel – Andrzej Górski

Aleksandra Nejfert – Szkoła Podstawowa nr 5, nauczyciel – Ilona Kruszyńska

 Aleksander Boroń – Szkoła Podstawowa nr 4, nauczyciel – Justyna Jackiewicz

 Aliaksandra Petrashevich – Akademia Dzieci Ciekawych Świata, nauczyciel – Joanna Zdancewicz

Źródło i fot. I LO w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie