10.08.2014

Leszek Lewoc nowym szefem suwalskiego MOPS-u

Leszek Lewoc zastąpił zwolnioną w atmosferze skandalu wieloletnią dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Marię Metelską.

Metelska straciła posadę po kontrolach, które przeprowadzono w związku z samobójstwem nastolatka, do którego doszło w styczniu w Centrum Interwencji Kryzysowej, podlegającemu MOPS.

W informacji o wynikach naboru na łamach Biuletynu Informacji Publicznej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk informuje, iż Leszek Lewoc został wybrany na dyrektora MOPS, bo „posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Swoje wykształcenie uzupełnił na studiach podyplomowych z  zakresu organizacji pomocy społecznej. Poprzez długoletnią pracę na rzecz osób  potrzebujących pomocy  zdobył odpowiednie doświadczenie i wiedzę merytoryczną  -    co daje gwarancję prawidłowej realizacji zadań na stanowisku dyrektora  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach.”

Leszek Lewoc ma 55 lat. Urodził się w Olecku, ale na stałe mieszka w Suwałkach. Był radnym miasta, urzędnikiem samorządowym. W latach 1991–1993 był senatorem drugiej kadencji z ramienia Wyborczej Akcji Katolickiej. Od kilkunastu lat pracował w Białymstoku.

W 1998 roku został radnym Sejmiku Podlaskiego, potem wicewojewodą. Kierował Wydziałem Prac Obywatelskich UM w Białymstoku. Jest prezesem Podlaskiej Federacji Sportu.

Kilka dni wcześniej suwalski Ratusz rozstrzygnął również konkurs na stanowisko dyrektora Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach. Sławomira Niedźwiedzkiego, zwolnionego razem z Marią Metelską, zastąpi suwalczanin Jerzy Dąbrowski.

Jerzy Dąbrowski ukończył studia na kierunku pedagogika o specjalności opiekuńczo – wychowawczej. Swoje wykształcenie uzupełnił studiami podyplomowymi w zakresie organizacji i zarządzania oświatą oraz wspomagania dzieci z problemami rozwojowymi. Uczestniczył również w szkoleniach o tematach związanych z pomocą społeczną. Posiada długoletni staż pracy w instytucjach zajmujących się pracą z dziećmi i rodziną. Ponadto wykazał się odpowiednią wiedzą i dobrą znajomością przepisów prawnych regulujących funkcjonowanie placówki opiekuńczo – wychowawczej.

- Odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz wiedza merytoryczna kandydata dają gwarancję prawidłowej realizacji zadań na stanowisku dyrektora Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Suwałkach-informuje prezydent Renkiewicz.

 

Fot. www.pwsip.edu.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4109 4.5001
USD 0.00% 3.7353 3.8107
GBP 0.00% 4.8218 4.9192
CHF 0.00% 4.1045 4.1875
Dodaj nowe ogoszenie