03.03.2014

Naucz się pracować z wolontariuszami

Szkolenie dla osób pracujących w organizacjach pozarządowych, które chciałyby nauczyć się koordynować pracę wolontariuszy, odbędzie się 22-23 marca w Gawrych Rudzie.

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prawidłowego zarządzania wolontariuszami w organizacjach pozarządowych. Szkolenie obejmuje takie zagadnienia jak:
- wolontariat – historia, definicja, rodzaje
- prawne aspekty wolontariatu
- przygotowanie organizacji do współpracy z wolontariuszami
- określenie warunków współpracy i oczekiwań wolontariuszy i koordynatorów
- zarządzanie wolontariatem w organizacji
- rekrutacja i monitoring pracy wolontariuszy
- komunikacja z wolontariuszami
- planowanie pracy wolontariuszy
- indywidualny program wolontarystyczny
- motywowanie i nagradzanie wolontariuszy
- karta etyczna wolontariuszy
- Organizacja Przyjazna Wolontariuszom
- organizowanie wolontariatu w środowisku lokalnym
- Rola Suwalskiego Biura Wolontariatu w procesie wspierania organizacji pozarządowych w zakresie rekrutacji i doskonalenia wolontariuszy.

Szkolenie poprowadzi Anna Ruszewska, kierownik Suwalskiego Biura Wolontariatu, która zna tematykę szkolenia od strony merytorycznej, jak i praktycznej.

Warsztaty rozpoczną się w sobotę, 22 marca, o godz. 9.00 w Hotelu nad Wigrami w Gawrych Rudzie. A zakończą się w niedzielę, 23 marca, o  14.00. Szkolenie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe oraz transport w obie strony. Uczestnicy otrzymają także specjalne certyfikaty.

Każda z zainteresowanych organizacji pozarządowych, może zgłosić na szkolenie nie więcej niż dwie osoby. Zgłoszenia: osobiste, telefoniczne, emailem lub pocztą pod adresem: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, ul. Noniewicza 91, tel./fax 87 565 02 58, e-mail: razemdlasuwalk@pryzmat.org.pl. Informację o zakwalifikowaniu zostaną potwierdzone telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT od 12 lat prowadzi Suwalskie Biuro Wolontariatu, które zajmuje się kompleksowym wsparciem rozwoju wolontariatu w regionie (szkolenia, pośrednictwo pracy, doradztwo, kampanie informacyjne, publikacje, konkurs „Barwy wolontariatu”, obchody dnia wolontariusza). PRYZMAT jest członkiem Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce, posiada certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom oraz jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Barwy wolontariatu” oraz „Inicjatywa społeczna roku”.

Szczegółowe informacje:

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT
16 – 400 Suwałki, ul. Noniewicza 91
tel./fax 87 565 02 58
e-mail: razemdlasuwalk@pryzmat.org.pl
www.pryzmat.org.pl

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Razem dla Suwałk”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowanego w partnerstwie z Miastem Suwałki. 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.58% 4.3521 4.4401
USD 1.15% 3.8896 3.9682
GBP 0.03% 4.8867 4.9855
CHF 1.07% 4.0483 4.1301
Dodaj nowe ogoszenie