27.02.2014

Niebywały „Blackbird” w SOK - konkurs

Poruszający, wywołujący niepokój i twórczy ferment – taki będzie spektakl Teatru TrzyRzecze, który będzie można obejrzeć już jutro w Suwałkach.

Przedstawienie zainauguruje cykl „Teatr Niebywały”.

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć autorskie kontrowersyjne, zadziwiające i poruszające spektakle w wykonaniu aktorów Teatru TrzyRzecze  z Białystoku, Teatru Dada von Bzdülöw z Trójmiasta oraz Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, również z Białegostoku.

Już jutro, sobota, pierwszy spektakl - „Blackbird” niezależnego Teatru TrzyRzecze. Kontrowersyjną sztukę szkockiego dramatopisarza Davida Harrowera wyreżyserował pochodzący z Suwałk Konrad Dulkowski.

- „Blackbird”, to historia spotkania po 15 latach pary, która poznała się, kiedy on miał lat 30, ona zaledwie 12. Ofiara pedofila spotyka go po latach, już jako dorosła kobieta. Przez cały spektakl w powietrzu wisi pytanie: po co ona wróciła? Czy szuka zemsty, zadośćuczynienia za to, co on jej zrobił? Czy też chce dowiedzieć się, czy była jedną z ofiar pedofila, a może kimś dla niego wyjątkowym? Czy on ją kochał, czy krzywdził? – opowiada Konrad Dulkowski.

- Przedstawienie wywołuje ogromne emocje. Po spektaklu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie widziałem kobietę, która wychodziła zapłakana, albo zdarza się, że widzowie po zakończeniu przedstawienia, dalej siedzą w miejscu, nie są w stanie wyjść – opowiada reżyser.

-  Moim zdaniem o to właśnie chodzi. Uważam, że podstawową funkcji sztuki jest stworzenie, sytuacji, w której można coś intensywnego przeżyć oraz stawianie pytań. W przedstawieniu nic nie jest jednoznaczne. Widz musi sam sobie odpowiedzieć na wiele pytań – tłumaczy Dulkowski.

W spektaklu wystąpi Dagmara Bąk oraz znany z wielu ról serialowych, ostatnio z „Barw szczęścia”- Tomasz Sobczak.

Spektakl „Blackbird” Teatru TrzyRzecze w ramach cyklu „Teatr Niebywały” juz jutro w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Jana Pawła II 5. Początek o 18.00. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w kasie SOK  i na www.bilety.soksuwalki.eu

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

UWAGA! KONKURS! Dla dwóch pierwszych osób, które wyslą na adres naszej redakcji -suwalki24.pl maila  z hasłem: "Blackbird", wręczymy bilety na ten spektakl.

(just)

(Fot. M. Ankiersztejn)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.58% 4.3521 4.4401
USD 1.15% 3.8896 3.9682
GBP 0.03% 4.8867 4.9855
CHF 1.07% 4.0483 4.1301
Dodaj nowe ogoszenie