08.07.2014

Nowa ulica połączy osiedle z Papiernią

Półkilometrowa ulica skłonić ma suwalczan do budowy domków jednorodzinnych, a inwestorów zachęcić do zakładania firm. Zbudowana zostanie z unijnych środków i połączy Leśną z Warszawską. Pierwsze samochody pojadą nią już w październiku.

Żwirowa droga łącząca Warszawską z Leśną to obecnie ulica Poznańska. Po zakończeniu budowy jezdni ulica zmieni nazwę na Krakowską. - Zmieniony zostanie przebieg sąsiedniej ślepej ulicy - wyjaśnia Kamil Sznel z suwalskiego Ratusza.

Oprócz asfaltowej jezdni na Krakowskiej powstanie też chodnik i oświetlenie uliczne. Przewidziano również budowę skrzyżowania z Ełcką oraz zjazd na Chełmską i ulicę, która jeszcze nie ma nazwy. Wyasfaltowane zostanie też odgałęzienie ślepego odcinka starej Krakowskiej.

Nowa ulica połączy mieszkalną część miasta z terenami przemysłowymi. - Część północna drogi przebiegać będzie obok domów jednorodzinnych, południowa przy terenach przemysłowych, a w środkowej części zaplanowano tereny zielone - opowiada asystent prezydenta Suwałk. Urząd Miejski zakłada, że ulica przyciągnie inwestorów i ożywi północną część ulic Leśnej. Obecnie na Papierni mieści się około 40 firm.

Wykonania ulicy Krakowskiej podejmie się suwalskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe B Complex. Ma na to czas do 22 października i zrobi to za 1,6 miliona złotych. Kwota ta w 75 procentach sfinansowana zostanie z programu współpracy transgranicznej. Środki te pochodzą z oszczędności powstałych w czasie realizacji poprzednich etapów projektu.

Budowa Krakowskiej kolejna odsłona modernizacji infrastruktury w strefie przemysłowej Papiernia. Wcześniej za unijne pieniądze zbudowano ulicę Leśną oraz uliczki do niej dojazdowe. W kolejce czekają już kolejne arterie Papierni, m.in. Hubala i Majerskiego. - Z planami dotyczącymi kolejnych ulic czekamy na nową perspektywę budżetową - wyjaśnia Kamil Sznel.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.07.2024

szukam pracy

21.07.2024

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie