03.10.2014

Otylia Jędrzejczak wśród suwalskich uczniów [zdjęcia]

Mistrzyni świata w pływaniu, zdobywczyni wielu pływackich trofeów gościła dziś w Zespole Szkół nr 10. Suwalska placówka świętuje 25-lat istnienia.

Pływaczce towarzyszyli  Adam Krzesiński, srebrny i brązowy medalista olimpijski w szermierce, sekretarz Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Dariusz Goździak, mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym.

Sportowcy wspólnie z dziećmi posadzili pamiątkowe drzewko, opowiadali o swojej karierze oraz chętnie odpowiadali na pytania uczniów.

- Zaczęłam pływać w wieku sześciu lat. To nie ja znalazłam pływanie, ale ono znalazło mnie. Rodzice zapisali mnie na szermierkę, gimnastykę, taniec i basen. Okazało się, że na gimnastyczkę jestem za wysoka, taniec rzuciłam, bo partner był niższy ode mnie, na treningach szermierki trzeba było dużo biegać, a wtedy biegać bardzo nie lubiłam. Tak więc zostało pływanie – opowiadała mistrzyni.

- Uwielbiałam i uwielbiam pływać, każdym stylem. Podczas jednego z pobytów nad wodą wypłynęłam tak daleko od mamy, że goniło mnie pięciu ratowników – mówi.

Po spektakularnej karierze, złotych medalach olimpijskim i kolejnych rekordach, w życiu Otylii Jędrzejczak przyszedł gorszy czas. Brak sukcesów oraz tragiczna śmierć brata.

- Każde doświadczenie, każda porażka uczy szacunku do innych ludzi i pokory. Trzeba się podnosić i do wszystkiego podchodzić z uśmiechem. Tak jest o wiele łatwiej – mówi.

- Kiedy w końcu zdobędzie się ten upragniony medal, zapomina się o ciężkich chwilach, o wysiłku. Wam wszystkim życzymy medali i tego, abyście mogli wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego stojąc na podium – zwracał się do dzieci Dariusz Goździak.

- Sport otwiera drzwi na cały świat. Można spotkać innych, fenomenalnych sportowców, gwiazdy, a nawet prawdziwych królów – przekonywał najmłodszych.

Sport uczy wielkiej dyscypliny, hartu ducha, systematyczności i odpowiedzialności. Dlatego nawet po zakończeniu kariery, przydaje się w życiu i procentuje – przekonywał Adam Krzesiński.

To nie koniec jubileuszowych atrakcji w „dziesiątce”. O 15.00 rozpocznie się msza święta z udziałem biskupa ełckiego, a o 16.30 uroczysta akademia i spotkanie ze znanymi absolwentami m.in. Pauliną Drażbą i Pawłem Naruszewiczem.

 (just)

 

[02.10.2014] Jak zdobyć medal? Małym suwalczanom radzili Fortuna i Łuszczek [ wideo i zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie