01.09.2014

Pierwszy dzwonek. Do szkół wrócili uczniowie [zdjęcia]

Mikołaj, który na widok szkoły zaniemówił. Maciek, którego tak rozpiera energia, że jego mama martwi się, że połamie nogi. Kasia, która już się nie może odczekać, aż pokaże koleżankom zdjęcia znad morza. Na szkolnym korytarzu Szkoły Podstawowej nr 9 nie ma tłoku, czuć jednak entuzjazm i emocje.

Rozpoczęcie roku szkolnego podzielono na trzy części. Najpierw na sali gimnastycznej zebrali się najmłodsi uczniowie z klas zerowych i pierwszych. Chwilę później pojawili się tam ich starsi koledzy z klas IV-VI, a rozpoczęcie roku zakończyło spotkanie uczniów z I-III.

- Zrobiliśmy tak dlatego, że w tym roku mamy cztery pierwsze klasy i dwa oddziały przedszkolne - tłumaczy Wioletta Winckiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Dwie najmłodsze klasy to sześciolatki. To one będą jednym z głównych wyzwań przed którymi  stanie szkoła w najbliższych tygodniach.

- Zostały przeprowadzone niezbędne prace. Pomalowaliśmy nawet, specjalnie dla najmłodszych, kolorowo na korytarz - opowiada dyrektor.

Drugim wyzwaniem przed jakim stanie kadra pedagogiczna jest nowa formuła egzaminu szóstoklasistów. Pierwszego dnia sprawdzane będą wiadomości z języka polskiego, matematyki, historii i przyrody. Kolejny etapem, będzie egzamin z języka obcego.

- Od początku roku będziemy dbać, aby sprawdzian wypadł jak najlepiej - zapowiada Winckiewicz.

Pierwszy dzień to jednak jeszcze nie czas nauki, a obecność uczniów w szkole ogranicza się do krótkiego spotkania z wychowawcą. Przeżywają to szczególnie najmłodsi i z ciekawością rozglądają się po korytarzach.

- Najmłodsze dzieci nie były wystraszone. Z zainteresowanie i ciekawością odebrały kontakt ze szkołą - relacjonuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie