31.08.2016

Polscy wojskowi mistrzami NATO w szachach. Wśród nich suwalczanin

Suwalczanin Marcin Pietruszewski - mistrz szachów Wojska Polskiego oraz mistrz służb mundurowych, został mistrzem NATO w szachach. W dniach 22-26 sierpnia 2016 w brytyjskiej Akademii Obrony w Shrivenham odbyły się 27. Mistrzostwa NATO w szachach.

Reprezentacja Polski uczestniczy w nich nieprzerwanie od 2002 roku. Mundurowi walczą o medale w kategoriach indywidualnych i drużynowych. W tym roku Wojsko Polskie reprezentowała ekipa w składzie: Rafał Przedmojski – były pracownik cywilny wojska, ppor. Dariusz Sycz z Centrum Szkolenia Wojsk Chemicznych i Inżynieryjnych, por. Mateusz Sypień – 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, st. sierż. rez. Sławomir Kraiński – Centrum Szkolenia Logistyki, sierż. pchor. Damian Graczyk, st. szer. Pchor.. Kamil Cichy z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych  i pochodzący z Suwałk 21-letni kpr. pchor. Marcin Pietruszewski z Wojskowej Akademii Technicznej.

Marcin Pietruszewski

Wojskowi osiągnęli wielki sukces – zdobyli pierwsze miejsce drużynowo, pokonując tym samym wieloletniego lidera – reprezentację Niemiec. Trzecie miejsce zajęli Duńczycy. Kolejne zawody mundurowych NATO w szachach odbędą się w marcu w Budapeszcie.