07.10.2013

Pseudokibcie „Stalówki” ukarani

W poniedziałek (7.10.13) ośmiu pseudokibiców ze Stalowej Woli, uczestników zadymy w trakcie i po sobotnim meczu Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola w trybie przyspieszonym, wyrokiem suwalskiego sądu skazanych zostało na grzywny po 2 tys. zł oraz dwuletnimi zakazami wstępu na imprezy masowe. Trzech z nich usłyszało też zarzuty niszczenia mienia o charakterze chuligańskim i nawoływania do popełnienia występku, a dwóm innym pseudokibicom suwalska prokuratura zarzuca naruszenie nietykalności, znieważenie oraz narażenie na niebezpieczeństwo policjantów, wtargnięcie na teren imprezy masowej.

Policjanci ustalają okoliczności innych naruszeń prawa, do których doszło w trakcie tej masowej imprezy sportowej, jaką był sobotni mecz II ligi Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń na trybunach przewidzianych było 160 miejsc dla kibiców drużyny gości, o czym Policja i gospodarz meczu poinformowali organizatora wyjazdu ze Stalowej Woli. Ten jednak zorganizował „wycieczkę” pięcioma autokarami dla ponad 250 osób. Na granicy województwa, policjanci w trakcie kontroli przypomnieli podróżującemu z kibicami przedstawicielowi organizatora o ograniczonej ilości miejsc na trybunie dla gościu, ten zapewnił, że osoby,  które nie wejdą na teren obiektu spokojnie obejrzą to widowisko spoza ogrodzenia. Tak się jednak nie stało. Gdy okazało się, że duża ich część nie wejdzie na stadion pozostały na zewnątrz tłum zaczął forsować ogrodzenie obiektu usiłując wedrzeć się na jego teren. Po chwili przyłączyli się do nich kibice gości będący już na trybunach. Nie obyło się także bez odpalania rac, niszczenia mienia i atakowania interweniujących służb porządkowych i funkcjonariuszy.

Policjanci wykorzystując pododdział zwarty, w tym środki przymusu bezpośredniego, natychmiast przywrócili porządek i zatrzymali  naruszających prawo kibiców. Dzisiaj sprawcy łamania prawa zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Wobec 8 sprawców wykroczeń sąd w  trybie przyspieszonym zastosował kary grzywny w wysokości 2 tys. złotych oraz 2 lat zakazu wstępu na imprezy masowe. Spośród tego grona 3 mężczyzn dodatkowo usłyszało zarzuty niszczenia mienia o charakterze chuligańskim i nawoływania do popełnienia występku. Zostali oni doprowadzeni do prokuratury. Do prokuratury trafili także 2 inni kibice, którzy usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności, znieważenia oraz narażenia na niebezpieczeństwo policjantów, wtargnięcia na teren imprezy masowej. Wobec całej piątki podejrzanych o dokonanie przestępstw  prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju, a wobec części poręczenia majątkowe w wysokości 1 tys. złotych i zakazy wstępu na imprezy masowe.

W dalszym ciągu suwalscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i wnikliwie analizują zgromadzony materiał dowodowy pod kątem naruszeń prawa przez inne osoby.

udostępnij na fabebook
08.10.2013, 18:42:59

tmk1938

pilka nozna bez policji !!!!!!!!!!!!!!!!

08.10.2013, 17:37:16

kibic

Mecze dla kibiców a nie pseudokibicow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

07.10.2013, 21:54:49

sks

POlicja won, jak zawsze winni tylko kibice

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie