03.03.2014

PWSZ bez architektury, ale z informatyką

W najbliższym czasie władze PWSZ planują reorganizację oferty kształcenia. Z trzynastu aktualnie oferowanych mogą zniknąć nawet trzy lub cztery kierunki. Wiąże się to nie tylko z niżem demograficznym, ale i zainteresowaniem samych studentów. Rektor Sikorski zapewnia za to, że w najbliższym czasie chce zacząć kształcić informatyków.

- Najprawdopodobniej z oferty wypada architektura, ale z rolnictwem też będzie trzeba coś zrobić - mówi profesor Jerzy Sikorski. Rektor PWSZ zapowiada również, że spośród trzynastu kierunków inne też zostaną przekształcone. - Zmienimy filologię rosyjsko-angielską. Kierunek ten ograniczymy pewnie tylko do angielskiego, bo z rosyjskim jest widocznie zbyt trudny - rozważa profesor.

Rektor uspokaja, że w związku z reorganizacją nie planuje redukcji zatrudnienia. Pracownicy uczelni muszą jednak liczyć się z tym, że będzie się od nich wymagać podnoszenia kwalifikacji zawodowych. - Z asystentami, którzy w ciągu kilku lat nie zrobią doktoratu będziemy musieli się pożegnać - deklaruje Sikorski.

W uczelni są również takie, które cieszą się dużym zainteresowaniem. - Finanse i rachunkowość, zarządzanie produkcją rolną, bezpieczeństwo wewnętrzne, pielęgniarstwo i ratownictwo - wylicza profesor Sikorski. Dodaje też, że uczelnia myśli też o utworzeniu kierunku informatycznego. - Chcemy to zrobić we współpracy z prywatnymi przedsiębiorcami - wyjaśnia rektor. Nie chce jednak na razie zdradzać szczegółów rozmów, które prowadzi.

O obecnym poziomie kształcenia Jerzy Sikorski ma pozytywne zdanie. - My nie produkujemy bezrobotnych, to tylko na rynku jest za mało pracy - deklaruje rektor PWSZ. Z czasem uczelnia planuje otwarcie drugiego poziomu kształcenia. - Chcemy otworzyć studia magisterskie na takim kierunku, który będzie najbardziej korzystny dla wszystkich naszych studentów - zapowiada.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3925 4.4813
USD 0.00% 3.9791 4.0595
GBP 0.00% 4.8884 4.9872
CHF 0.00% 4.1100 4.1930
Dodaj nowe ogoszenie