13.01.2014

Rzecznik po kontroli w Suwałkach

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, powiedział dziś, że pomimo, iż na konkretne wnioski jest jeszcze za wcześnie, jego zdaniem dobro dzieci umieszczonych w suwalskim Centrum Interwencji Kryzysowej „nie zostało właściwie zabezpieczone.”

Zdaniem Rzecznika, tragedii można było uniknąć. Organy odpowiedzialne za opiekę nad dziećmi w trudnej sytuacji powinny „dokładniej przeanalizować informacje, wymieniać się nimi, podejmować właściwe działania” – mówił Michalak.

Dodał, że zabrakło „ścisłej współpracy tych instytucji.”

Do tragedii doszło tydzień temu. Szesnastoletni Sebastian J. popełnił samobójstwo po tym, jak dowiedział się, że zostanie rozdzielony z matką i rodzeństwem.

 - Głównym powodem umieszczenia rodziny w placówce była ich bezdomność. Matka musiała wyprowadzić się z wynajmowanej w Suwałkach stancji – mówił w poniedziałek sędzia Marcin Walczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Suwałkach.

 Pomimo tego, że matka od kilku lat miała ograniczone prawa rodzicielskie i nie sprawowała należytej opieki nad dziećmi, zdaniem Michalaka, to wszystko można było naprawić.

 Rzecznik zapewnił, że wszystkie dokumenty dotyczące rodziny Sebastiana J. bardzo dokładnie przeanalizuje i jeśli znajdzie w nich jakieś nieprawidłowości, powiadomi prokuraturę. Zamierza także przygotować raport, który zawierałby wskazówki, jak w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji.

 
udostępnij na fabebook
15.01.2014, 21:59:00

dxd

szkoda chłopca, miał życie przed sobą.W jakim stanie emocjonalnym musiał być, co musiał przeżywać zakładając sobie pętlę na szyję,miał niespełna 17 lat. Oświadczenie MOPS na stronie internetowe-swojej to żenada,kogo obchodzą roczniki rodzeństwa Sebastiana, czy też z jakich małżeństw czy związków się urodziły. MOPS jeszcze w obliczu tej tragedii chce zdyskredytować,poniżyć matkę, to niegodne i wielkie świństwo, brak empatii w firmie która powinna się ukorzyć za popełnione uchybienia i przeprosić na swojej stronie. Dlaczego ta rodzina nie miała wsparcia psychologa.....

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5033 4.5943
USD 0.00% 3.8686 3.9468
GBP 0.00% 4.9300 5.0296
CHF 0.00% 4.1769 4.2613
26.09.2020

wynajem mieszkania

Dodaj nowe ogoszenie