22.02.2023

Skarbnik Miasta Suwałk. Wiesław Stelmach otrzymał podziękowania, a Anna Cyran - poparcie [foto]

27 lutego 2023r. Wiesław Stelmach, po niemal 22 latach piastowania tej funkcji, zakończy swoją pracę na stanowisku Skarbnika Miasta Suwałk. Zastąpi go Anna Cyran.

Dotychczasowy Skarbnik podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Nowa Pani Skarbnik to doświadczony pracownik samorządowy od 20 lat związany z Urzędem Miejskim i suwalskimi finansami.

Zgodnie z prawem o powołaniu czy też odwołaniu Skarbnika decyduje Rada Miasta. Suwalscy radni obie uchwały podjęli jednogłośnie.

- Po raz pierwszy staję przed wysoką Radą z wnioskiem o podjęcie uchwały odwołującej Skarbnika. Pan Wiesław Stelmach pracował już w Urzędzie, kiedy byłem zastępcą Prezydenta. Następnie współpracowaliśmy razem po tym jak zostałem Prezydentem Miasta – przypomniał Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Pan Stelmach to osoba, która zawsze z największą dbałością o szczegóły zajmowała się miejskim budżetem. To była współpraca idealna. Dziękuję za to – dodał Prezydent Suwałk.

Wiesław Stelmach jest absolwentem prawa administracyjnego na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, ekonomicznych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W maju skończy 67 lat. Przepracował aż 45. Karierę zawodową zaczął w Urzędzie Wojewódzkim w Suwałkach, potem pracował w Zarządzie Budynków Mieszkalnych, a wreszcie w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, w którym od maja 2001 r. jest Skarbnikiem Miasta Suwałk. Przez kilka miesięcy 2010 roku, po nagłej śmierci Józef Gajewskiego, pełnił funkcję Prezydenta Suwałk.   

- Dziękuję za lata współpracy całej załodze Urzędu, a także wszystkim prezesom, dyrektorom i miejskim pracownikom. To była zawsze merytoryczna, dobra współpraca. Mam nadzieję, że Miasto będzie dalej rozwijało się tak dynamicznie – podsumował Wiesław Stelmach, Skarbnik Suwałk.

Nowym Skarbnikiem zostanie Anna Cyran dotychczas pracująca na stanowisku Naczelnika Wydziału Podatków i Opłat. Pani Anna Cyran ukończyła wyższe studia magisterskie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku oraz liczne kusy i szkolenia. Posiada 20-letni staż pracy w Urzędzie Miejskim w Suwałkach - od zatrudnienia na stanowisku: podinspektora, inspektora i głównego specjalisty w Wydziale Finansowym, a od 1 lipca 2015 r. na stanowisku Naczelnika Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie układała się pomyślnie. Moje drzwi są dla Państwa zawsze otwarte – powiedziała chwilę po głosowaniu Radnych Anna Cyran, nowy Skarbnik Miasta.

Źródło: UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie