29.08.2014

Sportowe przedszkole w Suwałkach

Od 1 września przedszkole „ Zielony Zakątek” będzie placówką ... sportową. Jest to efekt podpisania przez dyrekcję przedszkola porozumienia o współpracy z suwalskimi I-ligowymi klubami SKS Wigry i Ślepsk. Zajęcia z maluchami prowadzić będą szkoleniowcy zatrudnieni w klubach, w pomagać piłkarze i siatkarze.

- Poza realizacją podstawy programowej staramy się wyrabiać u dzieci zamiłowanie do zdrowego trybu życia, w tym aktywnego uprawiania sportu - mówi Aneta Zdankiewicz, dyrektor przedszkola. - Od 1 września wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną o zajęcia sportowe, które będą prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli i trenerów pierwszoligowych suwalskich drużyn: Wigry i Ślepsk. Proponowane zajęcia sportowe to nie tylko wspaniała zabawa, ale także nabywanie sprawności psychicznych i motorycznych, które umożliwiają prawidłowy rozwój dziecka. Dzięki nim przedszkolak stanie się samodzielny, wytrwały, lecz przede wszystkim pozna zasady „fair-play” obowiązujące nie tylko w sporcie, ale i w życiu. Zaszczepiona od najmłodszych lat chęć do uprawiania sportu zmniejsza też ryzyko otyłości, a tym samym, już w dorosłym życiu, w znacznym stopniu ogranicza rozwój chorób serca, miażdżycy, cukrzycy oraz stawów.  

Przedszkole „Zielony Zakątek” prowadzi też zajęcia ogólnorozwojowe, wpływające na kształtowanie zdolności poznawczych i intelektualnych dziecka oraz zajęcia korygujące ewentualne nieprawidłowości rozwojowe maluchów.
Program zajęć obejmuje m.in. zajęcia na basenie (w aquaparku pod okiem trenerów i ratowników), piłki nożnej (prowadzone są przez trenerów Wigier), piłki siatkowej (pod patronatem Ślepska), szachowe (dla 5-latków, prowadzi Waldemar Radzewicz), rytmiki (prowadząca Barbarę Zborowską- Weychman), języka angielskiego, którego nauka opiera się na zabawie (prowadzi Joanna Węgrowska), gimnastyki korekcyjnej (prowadząca Barbarę Zborowską-Weychman), zajęcia z logopedą (w grupie 5-latków z Eweliną Wójtowicz), religii i baletu.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie