04.07.2014

Suwałki: Bandyckie ataki na właścicieli kantorów

Zamaskowani sprawcy zaatakowali właściciela jednego z kantorów. To już czwarty taki przypadek w Suwałkach i okolicach.

Suwalska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie ataków na właścicieli kantorów, lombardów i punktów handlu złotem w Suwałkach i okolicach. Podczas ostatniego z napadów właściciel został pobity młotkiem i stracił 180 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w czwartek około 18.00, w miejscowości Mała Huta. Właściciel kantoru wracał do domu z utargiem. Miał przy sobie 180 tys. złotych. Pieniądze przewoził w zwyklej reklamówce. W pewnym momencie w jego samochód uderzyło audi. Z samochodu wybiegło trzech zamaskowanych sprawców. Sterroryzowali mężczyznę. Młotkiem wybili szyby w jego aucie. Kilka razy i jego  uderzyli młotkiem i pięściami. Zabrali pieniądze i wsiedli do innego samochodu- volkswagena, który po nich podjechał. Audi porzucili. Jak się później okazało, samochód pochodził z kradzieży. Właściciel kantoru nie odniósł poważniejszych obrażeń.

- Sposób działania sprawców wskazuje, że są oni dobrze zorganizowani. Podjechali skradzionym samochodem, potem odwiózł ich czwarty mężczyzna, czyli doskonale zaplanowali cały napad – mówi Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy suwalskiej prokuratury.

- To już czwarty podobny atak w ostatnim czasie. Bandyci nie napadają w pobliżu kantorów, czy lombardów, ale śledzą swoje ofiary. Znają ich zwyczaje. Wiedzą o nich wszystko – dodaje  Tomkiewicz.

- Dlatego apelujemy do wszystkich osób zajmujących się handlem złotem, walutą i precjozami o bardzo dużą ostrożność, o to, aby nie przewozili większych sum pieniędzy bez ochrony – mówi.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie