Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i jego zastępca Marcin Bonisławski oraz przewodniczący rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec i radny Kamil Lauryn rozmawiali dzisiaj z mieszkańcami osiedla Kamena o przyszłości boiska.
Konsultowali pomysł zgłoszenia projektu jego gruntownej przebudowy do konkursu dotacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Sportu.
Wspólnie z mieszkaÅ„cami poruszono nastÄ™pujÄ…ce kwestie:
- Jak mogłoby wyglądać nowe boisko i w jakie elementy infrastruktury powinno zostać wyposażone, aby najlepiej służyć lokalnej społeczności.
- Możliwość stworzenia nowoczesnego, bezpiecznego i ogólnodostÄ™pnego miejsca do rekreacji dziÄ™ki zewnÄ™trznemu wsparciu finansowemu z Ministerstwa Sportu.
- Obawy zwiÄ…zane z ulokowaniem zmodernizowanego obiektu dokÅ‚adnie w tym samym miejscu, w tym kwestie wpÅ‚ywu na codzienne życie mieszkaÅ„ców sÄ…siadujÄ…cych bloków (m.in. poziom haÅ‚asu czy oÅ›wietlenie).
- Podczas otwartej dyskusji przeanalizowaliÅ›my wstÄ™pnÄ… koncepcjÄ™ modernizacji oraz rzetelnie omówiliÅ›my zarówno szanse na stworzenie nowoczesnego, bezpiecznego miejsca do rekreacji, jak i naturalne wyzwania oraz zagrożenia wynikajÄ…ce z ulokowania takiego obiektu w dotychczasowym miejscu, tuż obok bloków mieszkalnych.
DziÄ™kujemy mieszkaÅ„com, którzy znaleźli dziÅ› czas, przyszli na spotkanie i tak chÄ™tnie dzielili siÄ™ swoimi uwagami. Wasz gÅ‚os i opinie sÄ… dla nas absolutnie kluczowe, ponieważ to wÅ‚aÅ›nie poznanie zdania lokalnej spoÅ‚ecznoÅ›ci stanowi fundament do podjÄ™cia jakichkolwiek kolejnych kroków i kolejnych decyzji projektowych. DziÄ™kujemy za Wasze zaangażowanie i obiecujemy, że o dalszych losach tej inicjatywy bÄ™dziemy Was informować – komunikuje ratusz.
ŹródÅ‚o i fot. UM SuwaÅ‚ki








