23.04.2015

Suwalska uczelnia. Była radna rzecznikiem

Zmiana na fotelu rzecznika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zwolnioną z pracy Ewę Krzesicką zastąpiła Agnieszka Barszczewska, radna Platformy Obywatelskiej poprzedniej kadencji. Była rzecznik nie zgadza się z decyzją i zwróciła się o pomoc do sądu.

Ewa Krzesicka w suwalskiej uczelni pracowała od dziewięciu lat,  przez siedem była jej rzecznikiem i odpowiadała za kontakty z mediami. Jej zwolnienie prof. Jerzy Sikorski, rektor PWSZ uzasadnia „utratą zaufania”.

Na czas wypowiedzenia, z biura, które sąsiaduje z gabinetem rektora, przeniesiono ją na trzy miesiące do biblioteki. Potem ma opuścić mury uczelni.

Krzesicka nie składa jednak broni i skierowała sprawę do sądu pracy. Ten już w maju zajmie się sprawą.

- Jestem ogromnie zaskoczona decyzją o zwolnieniu. Pracowałam w PWSZ przez wiele lat i nigdy nie otrzymałam żadnych sygnałów, że rektor jest niezadowolony z mojej pracy - bulwersuje się odwołana rzecznik.

Jej miejsce zajęła już Agnieszka Barszczewska, która wcześniej pracowała w Ośrodku Sportu i Rekreacji i Parku Naukowo Technologicznym. Przez dwa lata z ramienia Platformy Obywatelskiej zasiadała w suwalskiej radzie Miejskiej. Choć do niedawna była wiceprzewodniczącą lokalnych struktur tej partii, to deklaruje, że nie jest już jej członkiem.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


InPost ChKS Chełm

13.12.2025
20:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.13.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
12.12.2025

zgrabiarka

Dodaj nowe ogoszenie