Kilkadziesiąt bardzo różnorodnych stoisk, pokazy udzielania pierwszej pomocy, dmuchańce, zawody sportowe - to wszystko i wiele innych atrakcji przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wierusz-Kowalskiego w Suwałkach ze swoimi rodzicami i nauczycielami podczas Festynu Sąsiedzkiego.
Festyn odbył się w środę, 11 czerwca, i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
ByÅ‚o mnóstwo sÅ‚odkich przysmaków, grochówka, kartacze, lemoniada, tosty, różnorodne kolorowe deserki, a także malowanie twarzy, tatuażyki, pachnÄ…ce mydeÅ‚ka, stoiska kolekcjonerów i sÅ‚użb mundurowych, pokazy sportowe oraz zawody - turniej piÅ‚karski o Puchar PrzewodniczÄ…cego Rady Miejskiej w SuwaÅ‚kach ZdzisÅ‚awa PrzeÅ‚omca, turniej piÅ‚ki siatkowej o Puchar ZastÄ™pcy Prezydenta SuwaÅ‚k Romana Rynkowskiego, turniej tenisa stoÅ‚owego o Puchar Rady Rodziców , a także konkursy indywidualne i mecz uczniowie kontra rodzice.
Pieniądze zebrane podczas Pikniku Sąsiedzkiego zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia do szkoły, m.in. na szkolny radiowęzeł.
Zdjęcia, wideo: Karol Giełażys

.jpg)






