02.04.2023

Szkoła Podstawowa nr 10 złota w Igrzyskach Dzieci i srebrna w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej [foto]

Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach była gospodarzem Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w pice siatkowej. Uczniowie SP 10 okazali się ,,niegościnni” we własnej hali i zdobyli złoty medal.

Podopieczni trenera Kamila Skrzypkowskiego pokonali w półfinale SP 11 Suwałki 2:0, a w finale wygrali 2:0 z ZSOMS 3 Białystok.

Mistrzowski skład: Dominik Makowski, Bartosz Wiszniewski, Maksymilian Maczek, Piotr Urynowicz, Witor Rowiński, Bartosz Sokołowski, Dawid Domaradzki, Oskar Kalmonowicz, Adam Remelski, Krzysztof Dubin i Nikodem Naumowicz. Trener: Kamil Skrzypkowski.

Najlepszym zawodnikiem SP 10 został Bartosz Wiszniewski.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju Finałowego z tytułem MVP został Dominik Makowski.

Końcowa klasyfikacja Igrzysk Dzieci.

SP 10 Suwałki,

ZSOMS 3 Białystok,

SP 26 Białystok

SP 11 Suwałki.

Medale i wyróżnienie wręczali siatkarze plusligowego Ślepska Malowu Suwałki - Matias Sanchez, Miran Kujundzić, Paweł Filipowicz i Dominik Depowski.

W rozegranym w hali sportowej SP 26 w Białymstoku finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców uczestniczyło 8 zespołów wyłonionych w czterech grupach terytorialnych.

Zawodnicy SP 10 Suwałki w półfinale pokonali SP 3 Augustów 2:0 natomiast w finale ulegli ZSOMS 3 Białystok 0:2.

Skład srebrnej drużyny: Miłosz Milewski,  Michał Danilewicz, Igor Grabowski, Adrian Iwanowski, Przemysław Klimek, Wiktor Konopko, Wiktor Kryścio, Michał Markowski, Bartosz Sadłowski, Oscar Walendzewicz, Jan Wojtukiewicz, Jeremi Woroniecki, Mikołaj Wowak. Trener Artur Łabacz.

Najlepszym zawodnikiem SP 10 został Adrian Iwanowski.

Wszyscy złoci i srebrni medaliści są uczniami oddziałów sportowych w Szkole Podstawowej nr 10.