08.03.2023

Trasa Wschodnia. Jest umowa na dofinansowanie ostatniego odcinka, można podpisywać umowę z wykonawcą

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 655, który powstanie w ramach budowy wschodniej obwodnicy Suwałk, uzyska dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 20,2 mln zł. Planowana wartość zadania, którego inwestorem jest Miasto Suwałki, to 40,4 mln zł.

Planowana wartość zadania, którego inwestorem jest Miasto Suwałki, to 40,4 mln zł., a najtańsza z czterech ofert opiewa na 38,3 mln zł.

– W odpowiedzi na postulaty samorządów w 2021 roku poszerzyliśmy zakres zadań, które mogą uzyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich. Dzięki kontynuacji inwestycji, która jest realizowana w Suwałkach, powstanie wygodne połączenie drogowe, wyprowadzające ruch pojazdów poza centrum miasta. Dla mieszańców Suwałk oznacza to znaczące zmniejszenie niedogodności związanych z ruchem samochodowym – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 655 w nowym przebiegu, który jest częścią wschodniej obwodnicy Suwałk. W ramach zadania powstanie droga klasy G (główna), na odcinku od ulicy Wylotowej do ulicy Sejneńskiej. Inwestycja uzupełni układ komunikacyjny miasta i pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodów z centrum Suwałk. Planowany termin oddania zadania do użytkowania to IV kwartał 2024 roku.

W obecności posła Kazimierza Gwiazdowskiego, umowę na dofinansowanie podpisali wiceminister Rafał Weber i prezydent Suwalk Czesław Renkiewicz 

- Dziękuję za otrzymaną dotację. Podpisana dziś umowa pozwala zabezpieczyć finansowanie inwestycji oraz rozpocząć procedurę rozstrzygnięcia przetargu – informuje Czesław Renkiewicz. – Mam nadzieję, że niebawem podpiszemy umowę z wykonawcą. Mieszkańcy Suwałk będą mogli przejechać w pełni wschodnią obwodnicą już we wrześniu przyszłego roku – dodaje prezydent Suwałk.

Ostatni etap Trasy Wschodniej będzie miał około 760 metrów długości. Rozpocznie się na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel o długości około 44 metrów.

Źródła: Ministerstwo Infrastruktury, UM Suwałki

 

[03.03.2023] Cztery oferty na ostatni odcinek Trasy Wschodniej. Najtańszą złożyło PDM Suwałki [zdjęcia]


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie