04.07.2014

Trzy różne portrety. Kto jest zboczeńcem?

Trwają poszukiwania zboczeńca, który grasuje na Osiedlu Północ w Suwałkach. Miejscowa prokuratura upubliczniła portret, a właściwie portrety domniemanego sprawcy.

Do ataków na mieszkanki miasta doszło w ostatnim czasie kilka razy. Na policję zgłosiły się trzy kobiety. Najstarsza w wieku około 40 lat. Zeznały, że mężczyzna w wieku około 20-lat obmacywał je na klatkach schodowych. Próbował doprowadzić do zbliżenia seksualnego. Prokuratura pracuje nad opracowaniem portretu pamięciowego sprawcy.

Co prawda, zaatakowane panie opisały napastnika, ale tylko dwa portrety pamięciowe można uznać za podobne. Trzeci jest zupełnie inny. Jedna z zaatakowanych kobiet twierdzi, że na klatce schodowej zaatakował ją łysy, szczupły mężczyzna, o szarych lub zielonych oczach. Druga kobieta opisuje sprawcę w zbliżony sposób. Natomiast trzecia ofiara twierdzi, że została zaatakowana przez mężczyznę o kwadratowej twarzy, dużo pełniejszej. Według niej sprawca ma niebieskie oczy.

 

 

 

- Rozbieżności w opisach mogą wynikać z tego, że do ataków dochodziło po zmroku. Mężczyzna atakował z zaskoczenia, od tyłu. Dlatego poszkodowanym trudno go opisać – mówi Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. - Pracujemy nad ujednoliceniem portretu – dodaje.

Nagłośnienie sprawy w mediach, może sprawić, że sprawca się przestraszy i na jakiś czas zaniecha ataków.

- Niestety, doświadczenie pokazuje, że po przerwie, zaatakuje ponownie. Być może nawet z większą agresją. Dlatego apelujemy do wszystkich pań, aby zgłaszały przypadki obmacywania i zaczepiania przez nieznanych mężczyzn oraz, aby nie wychodziły same po zmroku – przestrzega prokurator.

Jeśli uda się zatrzymać mężczyznę, odpowie on najprawdopodobniej za usiłowanie gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie