14.07.2025

Ulewa podtopiła Suwałki. Zalane ulice, wezbrana Czarna Hańcza [zdjęcia]

W poniedziałkowe popołudnie przez Suwałki przeszła potężna ulewa, która spowodowała poważne podtopienia i utrudnienia w całym mieście. Niestety, woda zalała wiele budynków użyteczności publicznej, mieszkań i garaży.

SÅ‚użby dziaÅ‚ajÄ… non-stop! Do godziny 18:15 Straż Pożarna interweniowaÅ‚a już 85 razy. Na miejscu pracujÄ… jednostki PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w SuwaÅ‚kach, wspierane przez OchotniczÄ… Straż PożarnÄ… z okolicznych gmin oraz PrzedsiÄ™biorstwo WodociÄ…gów i Kanalizacji w SuwaÅ‚kach.

Państwowa Straż Pożarna odnotowała następujące, przykładowe interwencje:

  • ul. Noniewicza: Zalany sklep Biedronka, woda wlewaÅ‚a siÄ™ dachem.
  • ul. Szpitalna, Hospicjum: woda wlewaÅ‚a siÄ™ do sali, w której przebywali pacjenci.
  • Szpital Psychiatryczny: zalana piwnica.
  • ul. Jana PawÅ‚a II 8: zalana piwnica oraz szyb windy.
  • ul. Kowalewskiego: zalane skrzyżowanie.
  • ul. Modrzewiowa: powalone drzewo.
  • ul. Spokojna: drzewo powalone na samochód.

 

ZarzÄ…d Dróg i Zieleni usuwa poÅ‚amane gałęzie i pomaga Policji kierować ruchem na zalanych ulicach. Aby przyspieszyć odpÅ‚yw wody, obniżono poziom wody na jazie na rzece Czarna HaÅ„cza, szczególnie z myÅ›lÄ… o póÅ‚nocnej części miasta, która ucierpiaÅ‚a najbardziej.

 

 

Największe podtopienia odnotowano na ulicach: Pułaskiego, Kowalskiego, Paca, Nowomiejskiej, Leśnej, Krakowskiej, Warszawskiej i Mickiewicza, a także wielu innych.

Obecnie trwa szacowanie strat.

Ważne numery telefonów do zgÅ‚aszania zalaÅ„ i podtopieÅ„:

Miejskie Centrum ZarzÄ…dzania Kryzysowego: 87 562 80 11 lub 662 364 102

Państwowa Straż Pożarna: 112 lub 998

Największe podtopienia odnotowano na ulicach: Pułaskiego, Kowalskiego, Paca, Nowomiejskiej, Leśnej, Krakowskiej, Warszawskiej i Mickiewicza, a także wielu innych.

Z apelem do kierowców i pieszych wystÄ…piÅ‚a suwalska Policja:

Warunki na drogach sÄ… trudne i niebezpieczne – prosimy o szczególnÄ… ostrożność!

-  Unikajcie przejazdu przez zalane odcinki – nawet niewielka głębokość wody może unieruchomić pojazd lub stanowić zagrożenie.
-  Dostosujcie prÄ™dkość do warunków pogodowych i zachowujcie bezpieczny odstÄ™p.
-  Pieszych prosimy o czujność na przejÅ›ciach – widoczność jest ograniczona.

-  Nasze patrole monitoruja sytuacjÄ™. Prosimy o stosowanie siÄ™ do poleceÅ„ funkcjonariuszy.

I jeszcze informacja Policji dla właścicieli zagubionych tablic rejestracyjnych!

W wyniku ostatnich intensywnych opadów deszczu na terenie SuwaÅ‚k, do Komendy Miejskiej Policji w SuwaÅ‚kach trafiÅ‚y zagubione tablice rejestracyjne.

Właścicieli zgubionych tablic prosimy o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przy ul. Pułaskiego 26.

-Odbiór możliwy jest wyłącznie po okazaniu dokumentów potwierdzajÄ…cych prawo wÅ‚asnoÅ›ci.

Prosimy o przekazanie tej informacji dalej – być może ktoÅ› z PaÅ„stwa znajomych szuka swojej tablicy!

 

ŹródÅ‚o i fot. UM SuwaÅ‚ki, KMP SuwaÅ‚ki, Straż Pożarna, Czytelnicy

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.06.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe og³oszenie